piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIETor Poznań się nie poddaje. Będzie Rallycross!! A to nie koniec zmian...

Tor Poznań się nie poddaje. Będzie Rallycross!! A to nie koniec zmian na obiekcie

Jednak Rallycrossowcy pojadą na Torze Poznań jeszcze w tym roku! Wiadomość tą potwierdził w rozmowie z naszą redakcją Bartosz Bieliński, Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego. Znamy dokładne plany na tegoroczne zawody. Okazuje się jednak, że zakres prac na obiekcie nie kończy się tylko na nowej dyscyplinie.

Jak podkreślił w rozmowie z redakcją Rally And Race Bartosz Bieliński – „Nie rzucam słów na wiatr. Tor Rallycrossowy będzie i co ważniejsze będzie na czas. Co prawda formalności ciągle się przedłużają, ale zarząd Toru Poznań znalazł inne rozwiązanie –  powstanie tor tymczasowy tylko na sezon 2021, dzięki czemu już w tym roku będą mogły się odbyć zaplanowane Mistrzostwa Polski Rallycross i Puchar Polski Autocross (crosskarty).

Bartosz Bieliński jednocześnie podkreśli w rozmowie z nami, że Tor zasadniczy powstanie po otrzymaniu słynnej już dokumentacji. W Poznaniu odbędą się rundy z przełomu lipca i sierpnia oraz z końca sierpnia. Wrześniowa runda zostanie już jednak przeniesiona na Autodrom Słomczyn.

Tor Poznań – To nie koniec nowości

Okres pandemii tak jak na wspomnianym wcześniej Autodromie Słomczyn wykorzystano do prac modernizacyjnych. Tak aby nie zmarnować tego czasu. Automobilklub Wielkopolski zainwestował własne środki  także w nowy monitoring dla sędziów. W oku kamery jest już cały tor co do centymetra. Docelowo w przyszłości widok z kilku kamer będzie udostępniany także publiczności – świetny pomysł uatrakcyjniający widowisko!

Poprawiono też warunki sanitarne, dodano namiot restauracyjny i wyasfaltowano drogę dojazdową tak zwaną „ścieżkę życia”.  Na zwycięzców czeka już też nowe podium. A od lipca kibice będą mogli korzystać z nowej trybuny przy najsłynniejszym zakręcie (pierwszy lewy) na Torze Poznań. Jak widać zmian jest naprawdę dużo.

Miło patrzeć, jak mimo trudnej gospodarczej sytuacji po pandemii, największy i niestety, jedyny polski tor gdzie mogą się odbyć zawody rangi WSMP, poprawia infrastrukturę. „Małymi krokami” do przodu co na pewno docenią zawodnicy, jak i kibice.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry bliskie celu. Zbiórka jeszcze trwa

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE