niedziela, 22 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIETor Poznań się nie poddaje. Będzie Rallycross!! A to nie koniec zmian...

Tor Poznań się nie poddaje. Będzie Rallycross!! A to nie koniec zmian na obiekcie

Jednak Rallycrossowcy pojadą na Torze Poznań jeszcze w tym roku! Wiadomość tą potwierdził w rozmowie z naszą redakcją Bartosz Bieliński, Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego. Znamy dokładne plany na tegoroczne zawody. Okazuje się jednak, że zakres prac na obiekcie nie kończy się tylko na nowej dyscyplinie.

Jak podkreślił w rozmowie z redakcją Rally And Race Bartosz Bieliński – „Nie rzucam słów na wiatr. Tor Rallycrossowy będzie i co ważniejsze będzie na czas. Co prawda formalności ciągle się przedłużają, ale zarząd Toru Poznań znalazł inne rozwiązanie –  powstanie tor tymczasowy tylko na sezon 2021, dzięki czemu już w tym roku będą mogły się odbyć zaplanowane Mistrzostwa Polski Rallycross i Puchar Polski Autocross (crosskarty).

Bartosz Bieliński jednocześnie podkreśli w rozmowie z nami, że Tor zasadniczy powstanie po otrzymaniu słynnej już dokumentacji. W Poznaniu odbędą się rundy z przełomu lipca i sierpnia oraz z końca sierpnia. Wrześniowa runda zostanie już jednak przeniesiona na Autodrom Słomczyn.

Tor Poznań – To nie koniec nowości

Okres pandemii tak jak na wspomnianym wcześniej Autodromie Słomczyn wykorzystano do prac modernizacyjnych. Tak aby nie zmarnować tego czasu. Automobilklub Wielkopolski zainwestował własne środki  także w nowy monitoring dla sędziów. W oku kamery jest już cały tor co do centymetra. Docelowo w przyszłości widok z kilku kamer będzie udostępniany także publiczności – świetny pomysł uatrakcyjniający widowisko!

Poprawiono też warunki sanitarne, dodano namiot restauracyjny i wyasfaltowano drogę dojazdową tak zwaną „ścieżkę życia”.  Na zwycięzców czeka już też nowe podium. A od lipca kibice będą mogli korzystać z nowej trybuny przy najsłynniejszym zakręcie (pierwszy lewy) na Torze Poznań. Jak widać zmian jest naprawdę dużo.

Miło patrzeć, jak mimo trudnej gospodarczej sytuacji po pandemii, największy i niestety, jedyny polski tor gdzie mogą się odbyć zawody rangi WSMP, poprawia infrastrukturę. „Małymi krokami” do przodu co na pewno docenią zawodnicy, jak i kibice.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19. Wyścig Górski Prządki – wyniki pierwszego dnia

W sobotę 21 maja wystartowała rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Obok krajowego czempionatu kierowcy rywalizowali w...

Tom Kristensson na czele Rajdu Podlaskiego

Szwed Tom Kristensson zakończył pierwszy dzień zmagań szutrowego 41. Rajdu Podlaskiego na pozycji lidera. Kacper Wróblewski jest...

Ekstaza Leclerca, Verstappen bez mocy!

Charles Leclerc po raz kolejny z pole position! Niestety, nie oglądaliśmy szalonej batalii do ostatniej sekundy, Verstappen...

Sędziowie przywracają „Kajto” na podium!

W końcu, doczekaliśmy się! Sędziowie przychylili się do apelu zespołu Lotos Rally Team i poprawili rezultat Polaków...

Elfyn Evans wygrywa poranny maraton

Toyota nie ma sobie równych na porannej pętli Rajdu Portugalii! Evans zwiększył przewagę nad Rovanperą, a na...

NAJPOCZYTNIEJSZE