Valvoline Rajd Małopolski zmienia bazę

17
Fot. GB Promotion

Organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolski ogłosili, że baza czwartej edycji zostanie zlokalizowana w Wadowicach i Jaroszowicach. Meta pozostanie w Makowie Podchalańskim.

Wadowice już są związane z Valvoline Rajdem Małopolskim. Podczas ubiegłorocznej edycji to właśnie tam została zorganizowana konferencja przed zawodami, postój zaproszonych samochodów rajdowych, a także miasteczko kibica. Ceremonia startu oraz serwis miały jednak miejsce w Makowie Podchalańskim.

Podczas czwartej edycji rajdu start, park serwisowy oraz baza rajdu będą w Wadowicach oraz pobliskich Jaroszowicach. Meta pozostanie jednak w Makowie Podhalańskim, gdzie zaplanowano również koncerty na zakończenie imprezy.

Inicjatywa wyszła ze strony Burmistrza Wadowic oraz właścicieli kompleksu wypoczynkowego Młyn Jacka Hotel & SPA, którzy podpisali umowę komercyjną z organizatorem – na jego terenie powstanie baza rajdu, a także odbędzie się badanie techniczne.

„Zależało nam, żeby w Wadowicach powstała baza samochodowego Valvoline Rajdu Małopolski” – powiedział Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. „Nasza współpraca rozpoczęła się w minionym roku, kiedy to na wadowickim rynku wspólnie organizowaliśmy konferencję prasową otwierającą rajd. Już wtedy przekonywaliśmy organizatorów, żeby utworzyli nową bazę u nas. Bardzo się cieszę, że dali się przekonać. Po pierwsze dlatego, że jest to fantastyczna sportowa impreza, a zawody te z roku na rok się rozrastają. Trzymam kciuki, żeby ten rajd wkrótce dołączył do mistrzostw Europy, a z tego co wiem, są na to duże szanse. Po drugie organizacja takiego wydarzenia ściąga do nas na kilka dni zawodników i ich ekipy, a nawet rodziny. Ale co ważniejsze, to u nas będzie stacjonowała ekipa, która cały rajd organizuje. Łącznie to kilka tysięcy osób. Według danych organizatora ubiegłoroczny rajd wygenerował ponad 2,2 miliona złotych w gotówce dla lokalnej gospodarki. Jest więc to wydarzenie, które po prostu warto mieć u siebie”.

Gabriel Borowy, prezes Fundacji Sporty Motorowe, dodał: „To dla nas wielki zaszczyt, że do grona partnerów głównych dołącza Młyn Jacka Hotel & SPA, a Wadowice wspólnie z nami widzą duży potencjał w tej współpracy. Zawody przebiegają po terenach dwóch powiatów i łącznie 10 gmin, które w te kilka dni goszczą kilka tysięcy osób, czerpiąc z tego nie tylko ciekawe wydarzenie, ale i wymierne korzyści. W tym roku bazować będziemy w Wadowicach, ale zawitamy też oczywiście do pozostałych gmin, kończąc zawody dużym wydarzeniem w Makowie Podhalańskim. To jednak nie koniec nowości, bo cały sztab już od września pracuje w pocie czoła, by przygotować coś jeszcze większego niż w roku ubiegłym. Trzymajcie kciuki!”

4. Valvoline Rajd Małopolski będzie trzecią rundą sezonu 2024 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski RSMP oraz historycznych HRSMP. Zostanie zorganizowany w dniach 6-8 czerwca.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.