piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaInformacje prasoweZ Portugalii na Mazury - Polacy wjeżdżeni w szutry

Z Portugalii na Mazury – Polacy wjeżdżeni w szutry

79 ORLEN Rajd Polski to bez cienia wątpliwości największe motorsportowe święto w naszym kraju. W tym roku impreza ta będzie wyjątkowo licznie i mocno obsadzona. Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć ubiegłorocznych zwycięzców mazurskiego klasyka, czyli Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Załoga ORLEN Team powalczy o powtórzenie tego wielkiego sukcesu przed rodzimą publicznością.

ORLEN Rajd Polski będzie stanowił 3. rundę Rajdowych Mistrzostw Europy oraz 2. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do rywalizacji zgłosiły się 83 załogi, na czele z byłymi kierowcami fabrycznymi z Rajdowych Mistrzostw Świata i zwycięzcami rund WRC – Haydenem Paddonem i Madsem Ostbergiem. W rajdzie pojawią się też Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Załoga ORLEN Team zaprezentuje się w Polsce nowej Škodzie Fabii RS Rally2 tuż po występie w rundzie mistrzostw świata – Rajdzie Portugalii. Miko i Szymon wracają do Mikołajek z dobrymi wspomnieniami. Rok temu wygrali oni mazurskiego klasyka jako pierwsza polska załoga od 2013 roku. Start na Mazurach przed rodzimą publiką jest możliwy dzięki dodatkowemu wsparciu Volkswagen Financial Services Polska oraz marce Platinum ORLEN OIL.

W piątek, 19 maja, na zawodników czeka odcinek treningowy i kwalifikacyjny. Następnie odbędzie się ceremonia startu oraz rajd wystartuje przejazdem przez superoes Mikołajki Arena. W sobotę załogi rywalizowały będą na siedmiu próbach, zaś w niedzielę na ośmiu. Łącznie organizator przygotował ponad 182 kilometry rywalizacji. Metę w Mikołajkach zaplanowano na niedzielę, na godzinę 18:05.

Bardzo się cieszę, że wystartujemy na Mazurach w 79. ORLEN Rajdzie Polski. Walczyliśmy do samego końca o to, aby pojawić się w Mikołajkach i cieszę się, że dzięki wsparciu naszych partnerów to się nam uda. Zależało nam na tym, aby wystartować w tej imprezie – zaznaczył Mikołaj Marczyk.

W ubiegłym roku wygraliśmy ten rajd – rundę mistrzostw Europy – i mamy z tamtych chwil niesamowite wspomnienia. Myślę, że to był nasz największy sukces sportowy jak do tej pory. Rywalizacja w ERC wskoczyła w tym roku na jeszcze wyższy poziom. Pojawią się Mads Ostberg, Hayden Paddon, czy Kajetan Kajetanowicz. Będziemy i my z Szymonem. Organizator przygotował nowe odcinki specjalne, więc zapowiada się ciekawie. Zapraszamy wszystkich kibiców – to będzie największe wydarzenie motorsportowe w Polsce – podsumował zawodnik reprezentujący ORLEN Team.

Prosto z Portugalii udajemy się na Mazury. Start w 79. ORLEN Rajdzie Polski to dla mnie pewnego rodzaju duma i zaszczyt. Zawsze chcemy startować w Polsce, przed naszymi kibicami. Mazury, piękne szutry – czego chcieć więcej? W ubiegłym roku wygraliśmy ten rajd, teraz znowu chcemy powalczyć o jak najwyższą lokatę. Chciałbym, aby ten rajd był zawsze stałym elementem naszego kalendarza – podkreślił Szymon Gospodarczyk.

Trasy rajdu trochę się zmieniły. Pojawiają się nowe odcinki specjalne, zlokalizowane bardziej w okolicach Olsztyna. To na pewno będzie kolejne ciekawe wyzwanie. Na pewno na Mazurach pojawi się mnóstwo kibiców – już nie możemy się doczekać tego startu – zakończył pilot Mikołaja Marczyka.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here