Zmiana terminu Rajdu Wikinga, finałowej rundy MSP Rally Trophy

634
Wikinga
fot. Szydłowski Photography

Włodarze cyklu MSP Rally Trophy poinformowali dziś o zmianie terminu finałowej rundy sezonu 2023 – 8. Rajdu Wikinga. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 listopada. Jest to już druga zmiana daty (najpierw 10-11, a następnie 18-19 listopada). Organizatorzy zapewniają jednak, iż… można już zakreślać te dni w kalendarzu.

Jak dotąd stawka Rajdowego Pucharu Sudetów krzyżowała rękawice podczas Walimskiej Zimówki, Rajdu Natury, Rajdu Strzelińskiego oraz Rajdu Karkonosze. Finałową odsłoną sezonu 2023, jak przed rokiem, będzie Rajd Wikinga organizowany przez drużynę BGM Sport. Włodarze tej lubianej, dolnośląskiej imprezy poinformowali dziś o kolejnej zmianie terminu. Ustalono, iż zawodnicy wyjadą na odcinki w dniach 25-26 listopada. W sobotę kierowcy zmierzą się z wieczornym prologiem, zaś w niedzielę pokonają trzy zapętlone odcinki specjalne. Wynik 8. Rajdu Wikinga zadecyduje o losach mistrzowskich tytułów.

O koronę MSP Rally Trophy powalczą Smuggler Thief i Jeż Jerzy (Ford Fiesta Proto) oraz Super Bati i Adam Chrzanowski (Mitsubishi Lancer Evo). Najszybsze załogi w „generalce” dzieli obecnie aż sześć punktów – Bati i Chrzanowski będą musieli liczyć na potknięcia ze strony aktualnych liderów. Na trzecim miejscu w klasie 7. i klasyfikacji generalnej całego cyklu znajduje się redakcyjna ekipa Rally and Race – Krzysztof Czechak/Bartek Michalski. Ich celem będzie odparcie rozpędzonych oponentów i… obrona zeszłorocznego „brązu”.

Na zawodników czekać będzie aż siedemdziesiąt kilometrów oesowych. Wygląda na to, iż będzie to ostatnia edycja tej imprezy (przynajmniej w takiej formie). Mamy więc nadzieję, że lista uczestników wypełni się po brzegi (start zapisów ruszy na początku października).

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.