14. Wyścig Górski Prządki – Sobota

Waldemar Kluza zwyciężył w jedenastej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 14 Wyścigu Górskim „Prządki 2017”. Kierowca Skody Fabii S2000 już w Sopocie zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski, ale do Korczyny przyjechał dla kibiców, aby podziękować im za ten niezwykle udany sezon. Kluza przed startem zapowiadał, że interesuje go zwycięstwo i słowa dotrzymał. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,317 sekundy(!) zajął Mariusz Stec startujący Fordem Fiesta Proto ze stajni Stec Motorsport. Wielokrotny Mistrz Polski na mecie był bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i zapowiedział starty w pełnym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w przyszłym roku.

A_Szepieniec - UMA Fotografia Agnieszka WoBkowicz

Trzeci stopień podium należał do Andrzeja Szepieńca (Mitsubishi Lancer), który również nie krył radości z osiągniętego wyniku. Czwartą pozycję podczas przedostatniej rundy GSMP 2017 zajął Tomasz Myszkier (Skoda Fabia WRC), piąty był Roman Baran (Mitsubishi Lancer). Na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej zameldował się Piotr Ostrowski, który okazał się równocześnie najszybszym zawodnikiem w grupie A. Dzięki świetnemu występowi startujący Mitsubishi Lancerem Ostrowski zdobył tytuł Mistrza Polski w grupie A. Siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej (2 miejsce w gr. A) zdobył Robert Sługocki, ósmy był Szymon Piękoś (3 miejsce w gr. A), dziewiątą lokatę wywalczył Jakub Kurowski. Dziesiąty był Karol Krupa, który był również najszybszym zawodnikiem w grupie N.

M_Stec - UMA Fotografia Agnieszka WoBkowicz

Jedenasta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski była bardzo emocjonującym widowiskiem. Podjazdy treningowe, poprzedzające właściwą rywalizację, odbywały się na mokrej nawierzchni. Wyścigowe podjazdy odbywały się już na suchej drodze, a w drugiej części końcowego podjazdu nad trasę zawitało słońce. Poziom trudności wyścigu w Korczynie by tradycyjnie bardzo wysoki.

P_Ostrowski - UMA Fotografia Agnieszka WoBkowicz

14 Wyścig Górski „Prządki 2017” gościł także kierowcę znanego ze startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Miko Marczyk w Korczynie wcielił się w rolę kierowcy specjalnego. Miko, po liczącej 4,5 kilometra trasie, w widowiskowy sposób woził zwycięzców konkursu organizowanego wspólnie z marką Abarth.

W niedzielę 17 września na trasie 14. Wyścigu Górskiego Prządki 2017 rozegrana będzie dwunasta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to równocześnie ostatnia okazja do obejrzenia najlepszych kierowców GSMP w tym roku. Zapraszamy do Korczyny!

Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl oraz autoklub.pl – portal sportów motorowych.

W_Kluza - UMA Fotografia Agnieszka WoBkowicz

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP!

Tekst: Karol Ferenc