BATTLEDRIFT: SYMFONIA Z PIEKŁA RODEM

Dwie ikony driftu wspierane przez Monster Energy – Daigo Saito oraz Vaughn Gittin Jr – spotkały się żeby podriftować wspólnie w pojedynku na górskiej drodze oraz w tajemniczym, opuszczonym parku rozrywki w Japonii. Wszystko to w nowym edicie video #Battledrift, który trafił do sieci 15 grudnia.
CHEN1676
W październiku tego roku byliśmy świadkami narodzin driftingowej bestii pod postacią Lamborghini Murcielago należącego do Daigo Saito. Auto zostało zaprezentowane społeczności D1 w Tokio jako pierwsze w historii Lambo oficjalnie przygotowane do zawodów driftingowych, z napędem na tylną oś.
CHEN1781
Po zakończeniu sezonu Daigo Saito nie pozwolił Lambo ostygnąć i postanowił zaprezentować je swojemu kumplowi, Vaughnowi Gittin Jr, driftującemu na co dzień Fordem Mustangiem. W #Battledrift amerykański muscle car staje do pojedynku z włoskim superautem, co jest starciem motoryzacyjnych kultur i hołdem dla obu niesamowitych maszyn.
CHEN1861
CHEN2266
Pole bitwy: zapomniany przez czas park rozrywki Russian Village w Niigata na końcu Japonii. Miejsce to miało być pierwotnie atrakcją dla Rosjan podróżujących służbowo oraz wakacyjnie do Japonii. Gdy jednak interes przestał się kręcić, Niigata Russian Village stało się nierentowane, zostało zamknięte, opuszczone i zaczęło popadać w ruinę…
CHEN2532
CHEN2618
W #Battledrift Daigo i Vaughn driftują wspólnie na górskiej drodze, wspinając się pod górę aż do opuszczonego kompleksu Russian Village. W kłębach gryzącego dymu z opon obaj kierowcy walczą o dominację, nieraz zbliżając się do siebie na niebezpiecznie bliską odległość. Oddają przy tym hołd swoim pojazdom – równie pięknym i brutalnym, a także idei driftingu na krętych, górskich drogach (touge).
CHEN2722
CHEN3729
– Miałem ogromną radość, driftując drzwi-w-drzwi z Daigo i jego szalonym Lambo – powiedział Vaughn Gitting Jr po wyjściu ze swojego Mustanga. – Chciałem być jak najbliższej niego i wciąż słyszałem ten niesamowity dźwięk wydobywający się z wydechu jego auta. Cisnęliśmy przy 8000 obrotów na minutę, grając razem symfonię z piekła rodem. Daigo to jeden z najlepszych kierowców na świecie i zawsze czułem do niego ogromny szacunek. Oboje mamy podobny, agresywny styl jeżdżenia, a więc idealnie się dobraliśmy do tego projektu.
CHEN4065
CHEN4100
– Nasze auta świetnie do siebie pasują osiągami. Jeśli chodzi o wymiary, wagę i moc silnika, obie te maszyny są bardzo zbliżone. I jak to zwykle bywa w górskim drifcie, mieliśmy właściwie zerowy margines błędu podczas naszej wspólnej jazdy –dodał Amerykanin.
LARY6613
LARY6781
Daigo Saito o swoim pojedynku z Vaughnem i jego Mustangiem powiedział natomiast: Driftowanie z Vaughnem w ten sposób było fantastyczne. Miejscami jeśli poszlibyśmy szerzej o jakieś 30 cm, moglibyśmy mieć konkretny karambol. Driftowanie po opuszczonym parku rozrywki oraz na górskiej drodze było bardzo ekscytujące. Cała kombinacja tego projektu była naprawdę wyjątkowa – amerykański muscle car, włoskie superauto i droga w Japonii. Nagranie tego wszystkiego nie było proste, ale bardzo mi się podobało, bo kocham jeździć, kiedy tylko mogę. Mam nadzieję, że efekt końcowy spodoba się wszystkim równie mocno, jak nam tworzenie tego filmu.
LARY7970
LARY9138
inf.pras.

Dodaj komentarz