Garstecki/Kowner po 3 rundzie MPH

W miniony weekend  na Torze „Poznań” odbyły się III runda Mistrzostw Polski Hour Race oraz V i VI r. Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Maciej Garstecki i Piotr Kowner reprezentujący Automobilklub Wielkopolski wystartowali wspólnie Fiatem Panda 100HP w klasie D4-1600.

Garstecki

Maciej Garstecki –  nasz drugi tegoroczny start w Hour Race zakończyliśmy kolejnym zwycięstwem w klasie D4-1600.  Udało się zrealizować plan i nasza Panda bezawaryjnie w odpowiednio szybkim tempie dojechała do mety. Po tej rundzie „zagęściła” się punktacja w czołówce klasy– trzeci zespół od pierwszego dzielą tylko 3 punkty, więc końcówka sezonu będzie bardzo ciekawa.  Mimo, że w tym roku nie zakładaliśmy udziału we wszystkich wyścigach, a co za tym idzie, obrony tytułu- jeżeli wystartujemy w dalszej części sezonu, nadal mamy na to szansę.  Nasza wyścigowa Panda tradycyjnie przygotowana  jest przez POL-CAR, Autoryzowany serwis aut Grupy Fiat, Jeep, Iveco i Seat www.pewnyserwis.pl  fot. Grzegorz Kozera

kowner1

Piotr Kowner- Dużo u mnie się działo w czasie ostatniego weekendu w Poznaniu. W wyścigu Hour Race jechałem przez godzinę z przesiadką z Pandy do Bmw 318IS.  Nie było to pierwszy raz, ponieważ na poprzedniej rundzie przećwiczyliśmy to z Pandą i Hondą. Tym razem musiałem przestawić się na zmianę z przedniego napędu Fiata na tylny BMW. Jednak szybko zaadaptowałem się w nowym dla mnie samochodzie i będę starał się pojechać jeszcze kiedyś BMW.  Bardzo się cieszę z naszego kolejnego wygranego wyścigu w klasie D4-1600 – w samochodzie POL-CAR/Garstecki Sport jak zwykle dobrze się jechało. Oprócz HR  wystartowałem też w dwóch wyścigach- 5 i 6 rundzie WSMP w klasie DN-2N/A. Oba wyścigi ukończyłem, odpowiednio na 5 i 6 pozycji. Wprawdzie mieliśmy trochę problemów, jednak cały czas poznajemy Hondę i myślę, że może być tylko lepiej w następnych startach. Bardzo ciekawie układa się punktacja mistrzostw we wszystkich klasach, w których startuję, więc warto śledzić jak to wszystko się ułoży na koniec sezonu.

fot. Grzegorz Kozera

inf.pras.

Dodaj komentarz