GT3 Poland walczył w Poznaniu

Druga runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe okazała się udana dla kierowców teamu GT3 Poland, który w pełnym składzie pojawili się na Torze Poznań. W słonecznej pogodzie rywalizowało 16 kierowców w tym – Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński, Mariusz Urbański oraz gościnnie za kierownicą Porsche GT4 Bartosz Opioła, na co dzień manager teamu.

gt3poznan2

Pierwszy wyścig to 3 miejsce Mariusza Urbańskiego, który przez cały wyścig ostro atakował wyprzedzając kolejnych kierowców. W drugiej odsłonie kierowca biało czerwonego Porsche wspierany przez HIPROMINE, uplasował się na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej dopisując do swojego konta 10 punktów. Po poznańskim weekendzie Mariusz ex aequo zajmuje 3 miejsce po 4 rundach z Marcinem Jarosem i ma wielkie szanse na wysokie miejsce na koniec sezonu.

Tuż za Mariuszem Urbańskim po 2 rundzie Porsche Platinum GT3 Cup znajduje się Marcin Jedliński, który ze swoim ojcem reprezentują team OLIMP MOTORSPORT na 4 pozycji, który traci jedynie 2 punkty do pierwszej trójki, w której obecnie znajduje się 4 kierowców. Niestety dla Wicemistrza Porsche GT3 Cup CCE 2015, pierwszy wyścig okazał się pechowy. Do drugiego pojedynku, Jedliński stanął już mocno zmotywowany. Fenomenalna walka o 3 pozycję jaką Marcin stoczył z Jędrzejem Szcześniakiem dała ostatecznie 4 pozycję w generalce.

Marcin Jedliński:

Po Poznaniu moje uczucia są mieszane. Treningi wyszły super, ale już czasówkę przekombinowałem i po prostu zepsułem. Pierwszy wyścig zapamiętam głównie ze startu, gdzie cześć kolegów postanowiła ulżyć mięśniom swych łydek i zdjęli stopy po dwóch sekundach nie czekając dodatkowych 2. „Odrabianie”, skończyło się już na drugim zakręcie gdzie dojechałem do części nadpobudliwych kolegów. Nieszczęście było takie, że akurat lekko “puknąłem” spokojnego Patrica. To spowodowało karę, a ja postanowiłem sobie pojeździć trochę i nie widziałem kary drive thru. Przez to zostałem doceniony czarna flagą i wykluczeniem z wyścigu. Popołudniowy wyścig również był średni. Sam start i przebijanie się chyba z 8 miejsca do przodu trwało 3 okrążenia. Prawdziwa frajda zaczęła się kiedy dojechałem do Jędrzeja. Była fajna walka i wszystko to za co kocham wyścigi. Pewnie była opcja powalczenia o 3 stopień podium może i nawet 2 miejsce jednak zabrakło szczęścia. Popełniłem też zbyt dużo błędów. Ten weekend uświadomił mi jedno. Generalka, generalką, ale jak mam kalkulować czekając na potkniecie innych to wybieram opcje o podwyższonym ryzyku, czyli …do końca sezonu tylko max Attack. W tym roku wspierani jesteśmy przez ekipę OLIMP MOTORSPORT, która daję nam dużo energii do jazdy. Mój tato pojechał bardzo udany i fajny weekend kończąc oba wyścigi na 2 miejscu w swojej klasie. Gratulacje dla wygranych i do zobaczenia na Spa już w czerwcu.

Dwukrotnie drugie miejsce zdobył senior GT3 Poland Stanisław Jedliński, który podczas pierwszego jak i drugiego wyścigu ustąpił jedynie Robertowi Kępce, zostawiając za sobą swojego bezpośredniego konkurenta Juliusza Sytego, którego po 4 rundach wyprzedził w klasyfikacji generalnej, awansując na 2 miejsce w sezonie 2016.

Gościnnie na torze pojawił się również Bartosz Opioła. Startujący Porsche Caymanem GT4 uplasował się w porannej odsłonie na 3 miejscu. Popołudniowy wyścig to 2 pozycja w klasie Gość.

gt3poznan7

Bartosz Opioła:

Fajnie było znowu pojawić się na torze w roli kierowcy. W poznaniu miałem okazję pojechać w obu wyścigach za kierownicą Porsche Caymana GT4. To bardzo przyjemne auto i miałem mnóstwo radości z jazdy. Dziękuję za to Wiesławowi Lukasowi, który udostępnił samochód na wyścigowy weekend podczas 2 rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Cały weekend przebiegał dla naszych kierowców z różnymi sytuacjami. Marcin walczył ostro o podium w wyścigu nr 2. Niestety w pierwszym otrzymał karę. Stanisław dwukrotnie zaliczył podium na 2 miejscu w klasie S, a debiutant w naszych szeregach Mariusz Urbański w porannym wyścigu był na 3 pozycji w generalce. Najważniejsze, że auta są całe i zawodnicy zdrowi. Pakujemy się już na Silverstone, gdzie pojawimy się w ten weekend podczas 2 rundy Lamborghini Blancpain Super Trofeo, dlatego zachęcam do kibicowania.

Kolejna runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge rozegrana zostanie w dniach 10-12 czerwca na Belgijskim torze Spa Francorchamps.

inf.pras.

Dodaj komentarz