Huracany już na torze

We wtorek 22 marca, kierowcy GT3 Poland po raz pierwszy mieli okazję odbyć jazdy treningowe nowymi Lambirghini Huracan SuperTrofeo, które już w dniach 22-24 kwietnia pojawią się podczas pierwszej rundy na włoskim torze Monza.

Podczas przedsezonowych testów na obiekcie ACI vallelunga Circuit, 20 km na północ od Rzymu za kierownicę 620 konnych Huracanów wsiedli Stefan Biliński, Andrzej Lewandowski, Rafał Mikrut oraz Grzegorz Moczulski, którzy do tej pory związani byli z Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

– Jesteśmy od wczoraj na torze Vallelunga z nowymi Lamborghini Huracan – mówi Bartosz Opioła, manager teamu GT3 Poland. Zawodnicy jeździli cały wtorek i są zachwyceni. Auta jeżdżą bez awarii i dzisiaj kontynuujemy testy przedsezonowe. Wybieramy się jeszcze na tor Monza, gdzie już za miesiąc odbędzie się inauguracja sezonu Lamborghini SuperTrofeo – kończy Opioła.

Krótko o nowym bolidzie wypowiedział się również po pierwszym dniu testów Rafał Mikrut, Mistrz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe z 2015 roku.

Huracan Vallelunga

Rafał Mikrut:

– Samochód jest rewelacyjny. Zupełnie inny niż Porsche. Bardzo szybki i mocny. Pierwszy dzień poznawaliśmy dzisiaj auto i układamy tak, że jest delikatnie, ale zabawa najlepsza.

Sezon dla zawodników startujących Lamborghoini Huracanami rozpoczyna się 22 marca i składa się z 6 wyścigowych weekendów na najsławniejszych torach wyścigowych w Europie jak: Monza, Silverstone, Paul Ricard, SPA Francorchamps, Nurburgring oraz na torze Valencia, gdzie odbędzie się wielki finał w dniach 24-27 listopada 2016.

inf.pras.

Dodaj komentarz