Lider ponownie w Bydgoszczy

Prowadzący w punktacji klasy Micro Max, Karol Pasiewicz drugi weekend z rzędu pojawi się na Kartodromie Bydgoszcz, tym razem rywalizując o punkty w pucharze Rotax Max Challenge. Mistrz Polski z Łodzi liczy na dobre wyczucie toru po ubiegłotygodniowej rozgrzewce w ramach Rok Cup Poland.

2016-04-29_pasiewicz_media1

Przełom kwietnia i maja będzie dla 9-letniego Karola końcem intensywnego miesiąca, w którym 4 tygodnie z rzędu w kalendarzu widniały rundy polskich rozgrywek pucharowych. Przed dwoma tygodniami, podczas inauguracji Rotaxa Pasiewicz jeżdżący w zespole V-Kart podzielił się zwycięstwami w głównych finałach z Filipem Matejczykiem z UniQ Racing, z którym wspólnie są na pierwszym miejscu z dorobkiem 126 punktów. Do ich rywalizacji może włączyć się z pewnością Bartłomiej Piekutowski, który brylował w Starym Kisielinie w przedfinałach.

– Myślę, że moje tempo powinno być dobre w ten weekend – twierdzi Karol Pasiewicz, drugi w ubiegłorocznych zmaganiach w Micro Max. – Po Rok Cupie i treningach jestem przyzwyczajony do Kartodromu Bydgoszcz. Na pewno chciałbym utrzymać pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu, ale taki sam plan ma Filip. Najważniejsze to zaliczyć dobrą czasówkę i pojechać bez kolizji w wyścigach. Jeżeli to się uda, to „majówkę” spędzę w dobrym humorze.

2016-04-29_pasiewicz_media2

Karol Pasiewicz wspierany przez Kemppi, Hypertherm oraz łódzki salon i serwis spawalniczy Viktoria podczas niedzielnej, czwartej rundy Rotaxa będzie rywalizował równolegle (tak jak w ubiegłym roku) w memoriale upamiętniającym Igora Gila (zmarłego w 2014 roku w wypadku samochodowym 15-letniego, dobrze zapowiadającego się kartingowca, który miesiąc wcześniej przeszedł kurs na licencję kierowcy wyścigowego). W ubiegłym roku łodzianin przywiózł puchar za trzecie miejsce w memoriale. Więcej informacji o Karolu Pasiewiczu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej pod adresem http://karolpasiewicz.pl/.

inf.pras.

Dodaj komentarz