„MOTOMI PROLOG CHOJNICE” przed nami!

Po raz czwarty w historii Chojnic zostanie zorganizowany rajd samochodowy – IV Rajd Chojnicki- na ulicach miasta, a dokładnie w jego ścisłym centrum. „MOTOMI PROLOG CHOJNICE” to nazwa własna tego wydarzenia i powinna być używana w całości w takiej formie.

logo ak

PROLOG to początek i zapowiedź czegoś ważnego, ciekawego. MOTOMI PROLOG CHOJNICE – to wstęp do właściwego rajdu, przedsmak tego, co będzie się odbywać następnego dnia na trasach Lotniska Pieniężnica – gmina Rzeczenica i odcinkach drogowych gminy Koczała. Już 9 września, Chojnice na kilka godzin staną się mekką motoryzacji. Ulice w samym centrum miasta na chwilę zostaną zamknięte po to, aby o 19:00 z piskiem opon wystartowała pierwsza załoga!

W ścisłym Centrum Chojnic zostanie rozegrany Prolog do IV Rajdu Chojnickiego. W tym roku Rajd jest organizowany jako III Runda Rallyland Cup 2017, VI Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza i IV Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Zawodnicy wystartują z Placu Emsdetten, a na metę dotrą na Starym Rynku. Cały przebieg trasy będzie można oglądać na żywo ze specjalnie przygotowanych stref kibica – największa z nich będzie zlokalizowana na ulicy Nowe Miasto, gdzie na telebimie będziemy pokazywać na bieżąco relacje z najciekawszych miejsc odcinka. Na starcie przewidujemy 100 załóg, w tym wielu doświadczonych i szybkich kierowców. Nasz odcinek to taka “Chojnicka Karowa” z beczką do objeżdżania i wąskimi uliczkami o zmiennej nawierzchni, czyli coś co nasi zawodnicy i kibice lubią najbardziej.

motomi_prolog

Następnego dnia, 10 września serdecznie zapraszamy do gminy Rzeczenica i Koczała. Przygotowujemy odcinek na Lotnisku Pieniężnica oraz odcinek drogowy w gminie Koczała. Tym razem organizujemy nie tylko Konkursową Jazdę Samochodem (KJS), ale również Rajd Okręgowy (RO), czyli drugą ligę rajdową.

inf.pras.

Dodaj komentarz