Paweł Hankiewicz pokonuje Castorala

W miniony weekend Paweł Hankiewicz wystartował w IX rundzie Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w austriackim Greinbach. Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Mocny deszcz towarzyszył rywalizacji podczas biegów kwalifikacyjnych, mimo to Paweł Hankiewicz dla którego był to debiut zarówno na tym torze jak i w deszczowych warunkach nowym autem, świetnie sobie radził zwyciężając w jednej z kwalifikacji i ostatecznie zajmując drugie miejsce w wynikach końcowych kwalifikacji tuż za Romanem Castoralem.

Castoral jak dotąd niepokonany w sezonie 2018 był faworytem do wygranej choć Paweł deptał mu po piętach i notował lepsze czasy poszczególnych okrążeń. Po łatwej wygranej w półfinale przyszła pora na wielki finał gdzie ostatecznie miało się okazać kto zwycięży pojedynek Castoral – Hankiewicz. W międzyczasie pogoda zmieniła się o 180 stopni i nad torem w Greinbach wyszło słońce niemal zupełnie wysuszając nawierzchnię austriackiego toru. Stanowiło to dodatkowe utrudnienie dla zawodników i ich zespołów którzy podczas tego weekendu ścigali się tylko na mokrej nawierzchni i na finał musieli szybko zmienić ustawienia samochodu oraz dostosować odpowiednią taktykę opon.

Zespół Pawła Hankiewicza Automax Motorsport zdaje się idealnie odnalazł się w tym zamieszaniu i w finale Paweł reprezentował świetne tempo wyprzedzając już na pierwszym okrążeniu Romana Castorala. Mały błąd po jokerze spowodował co prawda stratę pozycji lidera na rzecz węgierskiego zawodnika Bruno Csirmaz którą jednak odebrał 4 zakręty dalej. Podczas ostatnich dwóch okrążeń Paweł kontrolował tempo zwiększając przewagę nad rywalami i ostatecznie zwyciężając świetny finał przy oklaskach austriackiej publiczności.