R-SIX TEAM W AFRICA ECO RACE!

Zespół R-SIX TEAM powraca na rajdowe trasy z dwoma samochodami w słynnym rajdzie terenowym AFRICA ECO RACE, który rozpoczyna się 31 grudnia startem honorowym w Monako. Załogi Robert Szustkowski / Jarosław Kazberuk oraz Robert Szustkowski junior / Albert Gryszczuk pojadą samochodami Ford Raptor.

IMG-20171005-WA0002

– Po jesiennym Rajdzie Maroka nie mogłem się już doczekać powrotu do naszego Forda Raptora – powiedział założyciel i lider zespołu Robert Szustkowski. – Słynny afrykański rajd śladami Dakaru uznaliśmy za idealne miejsce dla naszego pierwszego startu w sezonie 2018.

IMG-20171005-WA0014

R-SIX TEAM to wyjątkowy zespół, który specjalizuje się w dwóch zupełnie różnych dyscyplinach sportu – w żeglarstwie i rajdach terenowych.

IMG-20171007-WA0009

– Sezon 2017 przyniósł nam wielki sukces, jakim było drugie miejsce w klasie w legendarnych regatach Rolex Fastnet Race w sierpniu – kontynuuje Robert Szustkowski. – Żeglarstwo i rajdy mają ze sobą na pozór niewiele wspólnego, ale w naszym przypadku łączy je pasja, przygoda, wyzwanie, a także to, że zawsze płyniemy po morzu czy jedziemy przez pustynię pod polską flagą. Oczywiście jesteśmy sportowcami i dlatego stając na starcie chcemy zawsze walczyć o jak najlepszy wynik, ale równie ważna jest przygoda i emocje, którymi chcemy dzielić się z polskimi kibicami. Naszym celem jest osiągnięcie mety w Dakarze obydwoma samochodami, co w tak długim, trudnym rajdzie jest bardzo ambitnym celem, zwłaszcza w przypadku samochodu seryjnego, praktycznie bez modyfikacji. Liczymy na dobre przygotowanie naszych Fordów, a także na umiejętności i doświadczenie całego zespołu.

IMG-20171009-WA0000

R-Six Team ma jeszcze jeden cel: przy pomocy Fundacji Orimari oraz przy współpracy Caritas Polska i Zakonu Maltańskiego rozpoczynamy realizację projektu charytatywnego, w ramach którego przekażemy dzieciom z najuboższych regionów Afryki zachodniej podstawowe artykuły szkolne. Dzięki temu programowi uczniowie z Mauretanii i Senegalu otrzymają od nas na biwakach zeszyty, długopisy, ołówki i flamastry.

IMG-20171010-WA0035

Relacje ze wszystkich etapów rajdu AFRICA ECO RACE pokaże kanał Eurosport 1 codziennie wieczorem o godzinie 23.30 od 2 do 14 stycznia.

 

Dodaj komentarz