SOLARSKI I JAKONIUK LIDERAMI SWOICH KLAS PO 7 RUNDZIE W BUCKMORE PARK CHAMPIONSHIP 2017

Listopadowa runda na  Buckmor Park przywitała uczestników 7 rundy typowo jesiennymi warunkami. Słoneczny dzień poprzedzony przymrozkiem był nie lada wyzwaniem dla kierowców którzy stawili się na starcie. W tym gronie oczywiście nie zabrakło aktualnych liderów klasy Cadet IAME  Jakuba Jakoniuka oraz Honda Cadet Clubman Maksymiliana ”MadMax-a” Solarskiego .

Screenshot_20171122-043911

Jakub Jakoniuk swoją systematycznością wypracował sobie ogromną przewagę w mistrzostwach i jego tytuł mistrzowski jest już niemal pewny, musi jednak pilnować swojej pozycji w mistrzostwach i dojeżdżać do mety by nie stracić swojej przewagi. Dzień zawodów rozpoczął niezbyt udanie gdyż źle dobrane ciśnienie w oponach nie pozwoliło uzyskiwać dobrych czasów i Jakub kończy kwalifikacje na ostatnim miejscu. W pierwszym wyścigu Polski kierowca 303Squadron Team odrabia 2 pozycje w swojej klasie kończąc wyścig na 2 miejcu tuż za Craig MORGAN.  Półfinał Jakub także kończy za Craigem spokojnie dowożąc bardzo ważne punkty do mistrzostwa . W finale o wygranie klasy IAME stoczona była ostra walka która wyeliminowała zwycięzcę kwalifikacji i dwóch porannych wyścigów którym był Craig Morgan.  Jakoniuk ponownie dowozi solidne punkty za 2 miejsce do mistrzostw, wyścig w klasie IAME wygrał Jacob BALDRY.
Screenshot_20171122-044028
Lider klasy HCC Maksymilian MadMax Solarski nie posiada tak ogromnej i zarazem bezpiecznej przewagi w mistrzostwach jak jego kolega z zespołu Jakub Jakoniuk.  Przewaga MadMax-a po nieudanej poprzedniej rundzie stopniała z 24pkt do zaledwie 4pkt. więc by utrzymać prowadzenie po rundzie 7 trzeba było zaliczyć bardzo dobry dzień na Buckmore Park.  Kwalifikacje nie były zbyt udane także i dla lidera HCC który był wolniejszy o ponad 2s.od zwycięzcy  Jamie PERILLY , który popisał się wyśmienitym czasem 50,01s. na jeszcze częściowo oblodzonym torze. MadMax wywalczył 6 pole startowe do pierwszego wyścigu i już po starcie nadrobił dwie pozycje . Na 7 okrążeniu pokonał jeszcze rywala do mistrzowskiej korony którym jest Joseph KNIGHT.  Maksymilian MadMaX Solarski kończy ten wyścig na dobrej 3 pozycji , wyścig wygrał Jamie PERILLY a drugi był Leon FROST który walczy o mistrzowską koronę z Solarskim i  Knightem.

Screenshot_20171122-044041

Finał przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Z pierwszego rzędu startował najszybszy tego dnia Jamie PERILLY , obok siebie miał Leona Frosta . w drugiej lini stali Solsrski z Knight , a w trzeciej Jack THEOBALD i Jack MATTHEWS między którymi miała  rozegrać się walka o zwycięztwo w 7 rundzie Buckmore Park Championship. Już na starcie w pierwszym zakręcie popełnił błąd najszybszy do tej pory Jamie PERILLY , zaliczył spina wypadając z gry o wygraną tego dnia.

Najlepiej sytuację wykorzystał kierowca 303 Squadron Team Maksymilian MadMax Solarski który przejął  prowadzenie,  tuż za nim był Joseph KNIGHT ,Jack MATTHEWS i Leon FROST który wyprzedza Jacka na kolejnym okrążeniu i goni uciekający duet  Solarski i Knight. Kolejne 3 okrążenie przynosi zmianę lidera którym jest teraz Knight przed Solarskim i Frostem. Walka między tą trójka kierowców nabiera rozpędu i kolejne okrążenie zmienia kolejność, tym razem prowadził Solarski przed Frostem i Knightem który popełnił mały błąd i stracił fotel lidera. Okrążenie 5 przynosi kolejnego lidera którym tym razem był Frost przed Solarskim i Knightem. Frost utrzymał jeszcze prowadzenie do 7 okrążenia gdzie uległ Solarskiemu , Knight był tuż za nimi o zaledwie 0,4s. co pozwoliło zaatakować z sukcesem Frosta i odzyskać 2 pozycję na kolejnym 8 okrążeniu.

Screenshot_20171122-044104

Do 15 przedostatniego okrążenia sytuacja się nie zmieniała i prowadził Solarski przed Knightem i Frostem. Polski kierowca potrzebował tej wygranej by maksymalnie zwiększyć  przewagę nad swoimi konkurentami o koronę Mistrza i zaczął jechać defensywnie by utrzymać prowadzenie. popełnił jednak mały błąd który wykorzystał Knight, wysuwając się na prowadzenie. Solarski jednak nie odpuszczał i ponownie wyszedł na prowadzenie tuż za linią start-meta rozpoczynając ostatnie okrążenie jako lider wyścigu. Kilka zakrętów dalej  Knight jednak ponownie ogrywa Solarskiego  i wychodzi na prowadzenie przekraczając linie mety jako zwycięzca rundy 7 , Solarski jest drugi który przegrywa o zaledwie 0,15s,  a tuż za nim na 3 miejscu melduje się Frost gorszy o 0,340s.  Nowicjusz Jack BADGER jest 4 który po raz pierwszy startował na tym obiekcie ! Jack MATTHEWS kandydat do końcowego podium jest 5 , a 6 na mecie melduje się największy pechowiec  Jamie PERILLY który  wykręcił najlepszy czas jednego okrążenia 48.53s. tego dnia.

http://results.alphatiming.co.uk/bpkc/2017/7/s/23210/

Ten finał był jednym z najbardziej zaciętych pojedynków w tej klasie rozegranym w tym roku, pierwsza 3 kierowców walcząca o mistrzostwo szybko odjechała pozostałym i między sobą rozstrzygali wyniki 7 rundy . Różnica między zawodnikami Top 3 od 2 okrążenia nie wyniosła więcej niż   0,640s. często osiągając wartości pomiędzy 0,080s.-0,340s. różnicy na okrążeniu,co świadczy o jakości kierowców.

Screenshot_20171122-044220

inf.pras.

Dodaj komentarz