Stefan Romecki z wizytą w Kraju Wschodzącego Słońca

Stefan Romecki w Kraju Wschodzącego Słońca.
Podczas, gdy nasz program RACINGforPOLAND kontynuuje swoje przygotowania do sezonu 2018, Stef Romecki skorzystał z zaproszenia pana Yojiro Terada, japońskiej legendy wyścigów 24h Le Mans i udał się do Japonii na finał serii Global Mazda MX-5 Pucharu Japonii.
Zebranie wszystkich miłośników i fanów marki Mazda, a szczególnie tych wyposażonych w silnik Wankla, było świetną okazją do jazdy testowej popularnym na całym świecie roadsterem Mx-5 (Miata)
Ta dwulitrowa wersja, pod względem technicznym bardzo zbliżona do aut seryjnych, została wyposażona we wzmocnioną obudowę ramową – roll-cage w normie IMSA, lekko zmodernizowane hamulce i zawieszenie. Dzięki tym modyfikacjom uzyskano dość tanim kosztem prawdziwy samochód wyścigowy z zapewnieniem zachowania najnowszych standardów bezpieczeństwa.
Finał tego cyklu zawodów odbywał się na słynnym torze Fuji Speedway, który znajduje się u podnóża wulkanu o tej samej nazwie i to właśnie tutaj Stef po
raz pierwszy zapoznał się z niezwykłą zwinnością popularnego kabrioletu, ważącego zaledwie 1000 kg i wyposażonego w manualną skrzynię biegów.
Stef:
„Serdecznie dziękuję Yojiro Terada San i jego zespołowi za zaproszenie i gościnę podczas tegorocznego finału.
Było to dla mnie olbrzymim przeżyciem móc zobaczyć entuzjazm publiczności dla japońskiej marki, a moja obecności w Fuji stała się niezwykłą okazją do
promowania naszych partnerów. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pozwolili mi na zaliczenie testu, przede wszystkim Yojiro Terada San, zespołowi Terramos, pracownikom Mazda i Mazda Motorsport za ich profesjonalizm, gościnność i życzliwość podczas mojego pobytu w Japonii.”
Do zobaczenia ponownie za kierownicą Ligier LMP3 z „RACINGforPOLAND”
inf.pras.

Dodaj komentarz