Wielki weekend Rotax Max Challenge Poland w Słomczynie!

W miniony weekend na torze w Słomczynie odbyła się czwarta runda serii Rotax Max Challenge Poland. Kartingowe Mistrzostwa Polski kierowców Rotax osiągnęły półmetek. Na starcie rywalizacji widzieliśmy ponad 70 kierowców, którzy walczyli w sześciu kategoriach wiekowych.

Media4U00001

W Słomczynie nie brakowało emocjonujących wyścigów, zaciętej rywalizacji oraz nowych twarzy w serii. Puchar kartingowy Rotax Max Challenge wspierany od tego sezonu w naszym kraju przez Polski Koncern Naftowy Orlen należy do najpopularniejszych na świecie. Rozgrywki odbywają się w ponad 40 państwach na całym świecie. Polska seria jest prawdziwie międzynarodowa. W miniony weekend na polskich torach zadebiutowali kolejni obcokrajowcy. To młodzi Ukraińcy, którzy po raz pierwszy wystartowali w Rotax Max Challenge Poland.

Media4U00004

W serii Rotax każdego roku występują zagraniczni zawodnicy. W tym sezonie zaprezentowali się już Rosjanie, Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Szwedzi, Litwini, a nawet kierowca z Gruzji. W sierpniowej rundzie, która również odbędzie się na Autodromie Słomczyn swój start zapowiedzieli Węgrzy, Łotysze oraz kierowcy ze Skandynawii i Estonii.

Media4U00021

W miniony weekend rywalizacja mistrzostw Polski wkroczyła w decydującą fazę. W czwartej rundzie Rotax zwyciężyli Maciej Gładysz (Gładysz Karting Team), w najmłodszej kategorii Micro Max, który do ostatnich metrów mierzył się z debiutantem Gustawem Wiśniewskim (Jastrzębski Racing) oraz największym rywalem Maksymilianem Obstem (Bambini Racing).

Media4U00015
W kategorii Mini Max zwycięzcą został Igor Drożyński (Wyrzykowski Motorsport), który na mecie finału wyprzedził Victora Obarzanka (Uniq Racing) oraz ukraińskiego kierowcę Tymofija Havryltsa (KRT Ukraine). Pechowo rundę w Słomczynie zakończyli faworyci tej kategorii Karol Kręt (K-Dyno Kart) i Oliwier Pyłka (Uniq Racing).

Wśród juniorów najszybszy okazał się Sylwester Aleksiejevas (Uniq Racing), który podtrzymał wysoką formę z Łotwy, gdzie przed tygodniem wygrał inaugurację Rotax Nordic Challenge. Kolejne miejsca wśród juniorów zajęli Piotr Świeżaczyński (Jastrzębski) i Piotr Wiśnicki (Wyrzykowski).

W kategoriach seniorskich wygrali faworyci. W Rotax Max tryumfował Mateusz Pyłka (Uniq Racing). Lider klasyfikacji generalnej wyprzedził na mecie finału Dawida Dziochę (interCars) oraz Mateusza Kaprzyka (Jastrzębski). W DD2 Max, najszybszej kategorii pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zaliczył liderujący w klasyfikacji Karol Jurmanowicz (Wyrzykowski), a kolejne miejsca zajęli Kacper Bielecki (interCars) oraz Sławomir Murański (Wyrzykowski).

Media4U00025

W najstarszej kategorii DD2 Masters dla kierowców, którzy ukończyli 32. lata swoistego hat-tricka uzyskał team Wyrzykowski Motorsport. Najszybszy był Sławomir Murański, a obok niego na podium zameldowali się Tomasz Ferdin i Maciej Marcin Czerwiński.

W sezonie 2017 sponsorem strategicznym Rotax Max Challenge Poland jest Polski Koncern Naftowy Orlen, a Akademia Orlen Team nominowała do swojego składu 15 najlepszych kierowców serii. Czterech z nich zwyciężyło w swoich kategoriach w Słomczynie.

Kolejny weekend kierowców Rotax w Polsce odbędzie się w lipcu w Poznaniu (21-23 lipca). Wcześniej polskich zawodników zobaczymy na Litwie w drugiej rundzie Rotax Nordic Challenge. Zawody odbędą się w Aukstadvaris (dawniej Wysoki Dwór) 8 lipca.

Media4U00029

Kalendarz startów Rotax Max Challenge Poland w sezonie 2017:

V runda – 21-23/07/2017 Poznań

VI runda – 5-6/08/2017 Słomczyn

VII runda – 16-17/09/2017 Poznań

 

Międzynarodowa seria Rotax Nordic Challenge 2017:

II runda – 07/08-07-2017 Aukstadvaris, Litwa

III runda – 05/06-08-2017 Słomczyn, Polska

IV runda – 25/26-08-2017 Lange, Estonia

inf.pras.

Dodaj komentarz