61. Rajd Barbórka OS Bemowo – Damian Boncela i Jacek Wasilewski KIA Picanto RallyN – onboard

358
61. Rajd Barbórka OS Bemowo - Damian Boncela i Jacek Wasilewski KIA Picanto RallyN - onboard

Damian Boncela i Jacek Wasilewski zapowiedzieli, że na Bemowie polecą daleko! Jak obiecali tak też zrobili, faza lotu KIA Picanto RallyN była tak długa, że teraz skok na Bemowie nieoficjalnie mierzony ma być w „Boncelach”! Niektóre mocniejsze auta skoczyły podobno na „pół Bonceli”.

Zobaczcie na onboard! Lądowanie zostało przez załogę skwitowane krótkim, dosadnym „ja pi**dolę!”. Brawo Panowie!

Zobacz również: Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 61. Rajd Barbórka

61. Rajd Barbórka 2023 – wyniki zawodów

Tegoroczna Barbórka (2023) padła łupem Marczyka i Gospodarczyka. Rozpoczynający z numerem 1, Marczyk i Gospodarczyk, dominowali podczas obu odcinków specjalnych na Autodromie Słomczyn. Następnie zwiększyli swoją przewagę na Służewcu, osiągając 2,5 sekundy nad resztą stawki.

Ich najbliżsi rywale, Wróblewski i Wróbel, nie zdołali skorzystać z gorszej formy liderów podczas oesów na terenie zakładu Polfy Tarchomin. Mimo że Marczyk i Gospodarczyk zajęli czwarte i trzecie miejsce, nadal wyprzedzili załogę numer 3. Zwycięstwa na odcinkach specjalnych odnieśli Sroka z Kielarem oraz Borowski z Pochroniem, jadąc starszymi wersjami Škody Fabii.

 

 

Jednak Marczyk i Gospodarczyk zdecydowanie zdominowali ostatni superoes na Autodromie Bemowo, wyprzedzając Wróblewskiego i Wróbla o prawie półtorej sekundy. Obrońcy tytułu z ubiegłego roku zwyciężyli 61. edycję z przewagą 7,33 sekundy.

Na podium klasyfikacji generalnej stanęli Chuchała i Rozwadowski w Škodzie Fabii Rally2 Evo. Mimo że załoga numer 5 zajęła miejsce w pierwszej trójce tylko na trzech odcinkach specjalnych, ich stabilna jazda wystarczyła, aby pokonać Ratajczyka i Szcześniaka o zaledwie 0,13 sekundy. Piątkę uzupełnili Szeja.

Pierwsze osiem pozycji należało do załóg korzystających z Škód. Dopiero na dziewiątej pozycji znaleźli się Byśkiniewicz i Siatkowski w Volkswagenie Polo GTI R5, a w pierwszej dziesiątce uplasowali się również Ford Fiesta Kołtuna i Pleskota.