wtorek, 7 grudnia, 2021
Strona głównaAktualnościBiałkowski i Baśkiewicz z Kamena Rally Team z Mistrzostwem FIA-CEZ

Białkowski i Baśkiewicz z Kamena Rally Team z Mistrzostwem FIA-CEZ

Kamena Rally Team został Mistrzem Europy FIA-CEZ! Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz prezentują w tym roku świetną formę, czego potwierdzeniem było zwycięstwo w trudnym i obleganym Raid of the Champions. Rozgrywany na Węgrzech rajd stanowił ostatnią rundę Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Węgier – załoga ORLEN Teamu wygrała oba te cykle w grupie T4! 

Rozgrywany na Węgrzech Raid of the Champions był dla Kamena Rally Team najważniejszym rajdem w tym sezonie. Tu bowiem ważyły się losy dwóch tytułów, o które Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz walczyli w tym roku – Mistrzów Europy FIA-CEZ i Mistrzów Węgier. Raid of the Champions stanowił ich finałową rundę. Załoga startująca w barwach ORLEN Team nie miała sobie równych zarówno w klasyfikacji pojazdów SSV, jak i w generalce. Wygrywając ten węgierski rajd, zawodnicy Kamena Rally Team przypieczętowali zwycięstwo w obu mistrzowskich seriach, a także zdobyli komplet punktów do dobiegających końca Mistrzostw Polski.

– Raid of the Champions był kulminacyjnym punktem naszej miesięcznej podróży po Europie, bo tu krzyżowały się aż trzy cykle Mistrzostw, w jakich w tym roku walczymy. Dzięki zwycięstwu w tym rajdzie wreszcie możemy się cieszyć z tytułu Mistrzów Europy i, po raz kolejny, Mistrzów Węgier. Do kompletu brakuje nam jeszcze wygranej w Mistrzostwach Polski, ale zdobyte na Węgrzech punkty przybliżają nas również do tego celu. Poza tym, jest to nasza trzecia wygrana z rzędu, tak więc europejska wyprawa jak dotąd przebiega fantastycznie – mówi zadowolony Tomasz Białkowski.

To także trzecia z rzędu wygrana załogi Kamena Rally Team w samym Raid of the Champions, ale tym razem cenniejsza niż poprzednie, albowiem duet ORLEN Teamu musiał się tu zmierzyć z wyjątkowo silną stawką. Tocząca się na Węgrzech rywalizacja w aż trzech seriach mistrzowskich sprawiła, że na starcie stawiło się ponad 20 załóg SSV. Tomaszowi Białkowskiemu i Dariuszowi Baśkiewiczowi udało się pokonać nie tylko wszystkie z nich, ale także wszystkie załogi samochodowe, zwyciężając w klasyfikacji generalnej rajdu. A nie było to łatwe nie tylko ze względu na liczną i mocną konkurencję.

– Raid of the Champions był krótki, szczególnie w porównaniu z dwoma ostatnimi rajdami, w jakich braliśmy udział podczas naszej podróży po Europie, bo liczył zaledwie 240 km oesowych. Myśląc o zwycięstwie w nim, od początku trzeba było narzucić szybkie tempo. Ważna była też koncentracja, bo ścigaliśmy się tu na różnych nawierzchniach. Trasa mocno różniła się od poprzednich edycji tego rajdu. Zgodnie z zapowiedziami organizatora, mieliśmy tu wszystko – od szybkich, szutrowych partii, po fragmenty górskie, z dużą ilością podbić. Było naprawdę fajnie! Lubimy różnorodność! – podsumował występ w rajdzie Dariusz Baśkiewicz.

Kamena Rally Team cieszy się nie tylko ze swojego sukcesu w Raid of the Champions. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że obok nas, na drugim stopniu podium, stanęli nasi przyjaciele – Piotr i Karolina Otko. Pokazali oni w tym rajdzie prawdziwego ducha walki, bo aż do samego końca walczyli o tę pozycję. Dzięki temu na podium powiewała nie jedna, a dwie biało-czerwone flagi. To na zagranicznych rajdach zawsze sprawia ogromną przyjemność – mówi Dariusz Baśkiewicz.

Teraz Kamena Rally Team powraca już do Polski, gdzie czeka ich ostatnia odsłona rajdowej wyprawy po Europie. W najbliższy weekend Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wystartują w Drawskim Rajdzie Niepodległości, który zakończy tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Polski. Spotkanie z dobrze znanymi, drawskimi trasami będzie dla Kamena Rally Team finałowym rajdem w tym sezonie.

Mat. pras. ORLEN Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE