wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIECeny paliw obniżone po raz kolejny w tym tygodniu

Ceny paliw obniżone po raz kolejny w tym tygodniu

Po raz kolejny w tym tygodniu obniżamy ceny paliw na naszych stacjach – ogłosił przed chwilą na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Olej napędowy i benzyna bezołowiowa mają być tańsze o kilkadziesiąt groszy na litrze.

To już kolejna obniżka dotycząca ceny paliw ogłoszona przez prezesa Orlenu w tym tygodniu. W poniedziałek poinformował na Twitterze, że ceny na stacjach Orlenu zostaną obniżone o 34 gr na litrze oleju napędowego i o 20 gr na litrze benzyny.

Zobacz: Hurtowe ceny paliw lecą w dół. Szansa na tańsze tankowanie?

„Reagujemy na zmiany rynkowe i po raz kolejny w tym tygodniu obniżamy ceny paliw na naszych stacjach. (…) Działamy aktywnie, by ceny paliw w Polsce nadal były najniższe w Europie” – obwieścił Daniel Obajtek w mediach społecznosciowych.

Ceny oleju napędowego zostaną obniżone o 20 gr/l do średniego poziomu 7,35 zł/l. Ceny benzyny bezołowiowej spadną o 15 gr/l do średniego poziomu 6,64 zł/l. Przy okazji PKN Orlen potwierdził, że wprowadzone tymczasowo limity na tankowanie zostały zniesione.

„Chociaż ceny ropy naftowej zaczęły spadać i w hurtowej sprzedaży paliw pojawiły się obniżki, powody do zadowolenia mogą mieć na razie jedynie kierowcy tankujący benzynę 95-oktanową. W ciągu minionego tygodnia na stacjach coraz bardziej zauważalne są niższe ceny benzyny Pb95, która potaniała średnio o 7 groszy na litrze i kosztuje dziś 6,79 zł” – analitycy z portalu e-petrol.pl studzą optymistyczny przekaz prezesa PKN Orlen.

Przy okazji eksperci z e-petrol.pl zwrócili uwagę na drożejący olej napędowy, którego cena po ostatniej podwyżce znów wzrosła – tym razem o 13 groszy. Średnia cena wynosi teraz 7,59 zł za litr. Droższy jest również autogaz oferowany w sprzedaży detalicznej po 3,79 zł/l. Na pojedynczych stacjach w Polsce pojawiły się ceny przekraczające 4 zł za litr LPG.

Najnowszy raport e-petrol.pl pokazuje, że najtańszą benzynę bezołowiową 95 zatankujemy na stacjach województwa świętokrzyskiego, gdzie kosztuje średnio 6,77 zł/l. Olej napędowy jest najtańszy na Opolszczyźnie i Podkarpaciu w cenie 7,54 zł za litr. Najtańsze LPG jest obecnie na Lubelszczyźnie – cena wynosi 3,67 zł/l.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE