Co za wyczyn! Junior wygrywa w „generalce” Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy

junior
fot. Dominik Wołowiec Rally Driver - oficjalny profil Facebook

Panie i Panowie, historia właśnie pisze się na na naszych oczach. Dominik Wołowiec pilotowany przez Piotra Wołowca zwyciężył w klasyfikacji generalnej 1. rundy cyklu OMV Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy 2024. Był to pierwszy taki przypadek, gdy „generalka” tej imprezy pada łupem niepełnoletniego talentu bez prawa jazdy.

Inauguracyjna runda amatorskiego czempionatu składała się z ośmiu prób sportowych, w tym jednej zupełnie nowej, zlokalizowanej na terenie firmy Savpol. Z około 60 zapisanych załóg najlepsi okazali się Dominik i Piotr Wołowcowie z Hondy Civic. Dominik nie posiada jeszcze prawa jazdy, rywalizując w specjalnie przygotowanej, juniorskiej kategorii. Drugą lokatę wywalczyli Kulej i Matecki, zaś podium uzupełnili Piątek/Piątek w Peugeocie 206.

Dominik pilotowany przez swojego ojca, Piotra, wystartował w tym roku w 11. Millers Oils Walimskiej Zimówce, rywalizując w zupełnie nowej klasie 9. stworzonej dla niepełnoletnich zawodników. Rodzinna drużyna z czarno-pomarańczowego Civica zajęła wtedy 5. pozycję.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

W sezonie 2024 odbędzie się aż sześć odsłon cyklu Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy. Po inauguracyjnym spotkaniu 18 lutego, stawka amatorskiego czempionatu organizowanego przez Walim Rajdowy spotka się jeszcze 24 marca, 12 maja, 7 lipca, 15 września oraz 3 listopada. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy na walimskiegoryzonty.pl.

„Generalkę” premierowej rundy OMV Wałbrzyskiego Mistrza Kierownicy znajdziecie tutaj.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.