„Cywilny” GR Yaris stylizowany na… Rally1

375
GR
fot. Dome Padungchewit

Jak pokazuje przykład projektu Dome Padungchewita, wystarczy tylko kilka modyfikacji, aby nasz cywilny samochód przypominał swoją wyczynową, rajdową wersję. Na początku ciężko stwierdzić, czy tajski Yaris to „podróbka”, czy prawdziwe auto Elfyna Evansa.

Za projekt, którego bazą jest „zwykła”, „cywilna” Toyota Yaris w wersji GR odpowiedzialny jest mieszkaniec Bangkoku, Dome Padungchewit. Niestety nie wiemy czy maszyna została też zmodyfikowana pod względem mechanicznym, na pierwszy rzut oka widać za to liczne zmiany kosmetyczne. Przede wszystkim, hot hatcha ubrano w wyczynowe barwy GR Yarisa Rally1 prowadzonego przez Elfyna Evansa. Dodano również kilka dokładek stylistycznych i lżejsze, kute felgi. Maska zyskała sportowe mocowania i wymieniono tylną klapę, która do złudzenia przypomina element z konstrukcji Gazoo Racing WRT. Nad klapą góruje ogromny spoiler wykonany z włókna węglowego, odpowiadający skrzydłom z auta kategorii Rally1. Według internautów, kopie klap/spoilerów „Rally1” są popularnym rozwiązaniem w Japonii.

 

Co ciekawe, GR Yaris to nie jedyna tak ciekawa maszyna w kolekcji Padungchewita. Dome posiada także przepiękne Subaru Imprezę S5 Prodrive (P555) w kultowych barwach „555”.

Naszym zdaniem samochód prezentuje się… wybornie! Czekamy więc na ruch ze strony fanów M-Sportu i Hyundaia. Widzieliście już jakieś ambitne modyfikacji Pumy oraz i20N? Jeśli jesteście autorami podobnych projektów, pochwalcie się nimi w sekcji komentarzy!

 

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.