Dowód zaufania

Mimo że załoga rajdowa Mariusz Brylski / Sławomir Szpot pauzuje w startach przez najbliższe tygodnie, to atmosfera w zespole pozostaje gorąca. Wszystko za sprawą startu w barwach BS Rally Team Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski Krzysztofa Siwka, który w najbliższy weekend pojedzie Hondą Civic w 48 Rajdzie Festiwalowym w Opolu.

dowod_zaufania

Pod koniec ubiegłego roku zawodnicy BS Rally Team przesiedli się do nowego dla nich samochodu. I choć samochód jest nowy, to podejście zawodników nie zmieniło się. – Nadal pracujemy na 110 procent, aby auto było jak najlepiej przygotowane na każde zawody – mówi Sławomir Szpot, pilot. – W rajdach samochodowych, gdzie walczymy o ułamki sekund, nie ma miejsca na przypadkowe działania. Wszystko musi być przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Dotyczy to zarówno samej załogi, jak i samochodu oraz całego zespołu.

Taka postawa zawodników zaowocowała wieloma zwycięstwami oraz tytułami mistrzów w swojej klasie. Widzą to i doceniają inni fachowcy „z branży”, którzy coraz częściej zwracają się z pytaniem do zespołu o możliwość wynajęcia od nich samochodu.

– To jest dowód zaufania do nas i efekt pracy przez wiele poprzednich miesięcy – przyznaje Mariusz Brylski, kierowca. – Nasze wyniki, bezawaryjność samochodu i praca wszystkich osób związanych z BS Rally Team powodują, że dostrzegają i doceniają nas inni, dlatego cieszy nas bardzo decyzja o wynajęciu od nas samochodu przez zawodnika, który zdobył przecież tytuł Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, ma duże doświadczenie i sukcesy na swoim koncie. To dla nas dowód, że jako zespół rajdowy zmierzamy w dobrym kierunku.

Obsługa samochodu rajdowego w przypadku zespołu BS Rally Team nie ogranicza się tylko do jego obsługi podczas zawodów. Mechanicy poświęcają wiele czasu, aby przed każdymi zawodami oraz po ich zakończeniu wykonać przegląd auta, a w razie potrzeby wymienić części, których przebieg lub zużycie może wiązać się z wystąpieniem awarii. Wszystkie działania odbywają się oczywiście na częściach sprawdzonych marek.

– To mój sentymentalny powrót do profesjonalnego ściągania się. Chcę poczuć znów te emocje, które towarzyszą podczas zmagań z czasem i rywalizacji z innymi zawodnikami – przyznaje Krzysztof Siwek. – Dokładnie tym samochodem po raz ostatni wystartowałem w 2013 roku w Barbórce Warszawskiej. Mam z nim dobre wspomnienia, bowiem rok wcześniej za jego kierownicą zdobyłem tytuł Mistrza Polski w wyścigach górskich. Wiem, że Mariusz skrupulatnie podchodzi do tematu i auto będzie świetnie przygotowane, dlatego właśnie o wynajęcie samochodu zgłosiłem się do BS Rally Team.

Honda, którą wystartuje Mistrz Polski, oklejona będzie w barwy sponsorskie naszej załogi. Cała ekipa BS Rally Team trzyma kciuki za jazdę Krzysztofa Siwka w trakcie 48 Rajdu Festiwalowego i życzy mu szczęśliwego osiągnięcia mety.

Inf. prasowa

dowod_zaufania_partnerzy

PODPIS ZDJĘCIA:

Fot. B. Żywarski – Już w najbliższy weekend za kierownicą Hondy Civic zespołu BS Rally Team zasiądzie Mistrz Polski w wyścigach górskich – Krzysztof Siwek