Fernando Alonso kupił samochód DTM

145

Trzykrotny mistrz świata w wyścigach samochodowych Fernando Alonso może poszczycić się ogromną kolekcją aut, w tym niemal każdym, w którym startował podczas swojej kariery.

Bolidy Formuły 1 Renault czy prototyp LMP1 Toyoty, za kierownicą których wywalczył swoje tytuły mistrzowskie, stoją na stałe w jego prywatnym muzeum. Hiszpan ma jednak auta, które służą do zabawy.

Pośród takich jest jeden z zaledwie pięciu wyprodukowanych Astonów Martinów Vantage Class One – aut DTM, które ścigały się tylko przez jeden sezon w 2019 roku. Alonso niedawno jeździł nim po torze MotorLand Aragón w Hiszpanii.

Reprezentujący Astona Martina w Formule 1 kierowca mógł zdecydować się tylko na jeden model nieistniejącej już w Europie grupy Class One. Alonso kupił samochód kilka miesięcy temu od samego producenta, warsztatu HWA – tego samego, który buduje teraz samochód drogowy HWA Evo.

Egzemplarz zakupiony przez Alonso to auto testowe, które nie uczestniczyło w żadnym wyścigu. Skoro sam Hiszpan nim nie startował, historia wyścigowa nie miała dla niego znaczenia. Nowy właściciel poprosił o kilka modyfikacji, jak montaż drugiego fotela i związany z tym mniejszy zbiornik paliwa.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.