Ferrari na pole position do długiego dystansu CEZ

Stanisław Jedliński i Krystian Korzeniowski wystartują z pole position do sobotniego, godzinnego wyścigu długodystansowego FIA CEZ na Torze Poznań. Załoga Ferrari 488 GT3 zdominowała piątkową sesję kwalifikacyjną.

O jakimkolwiek zagrożeniu dla załogi Olimp Racing nie mogło być mowy. Krystian Korzeniowski rozpoczął kwalifikacje za kierownicą Ferrari #555 i na swoim szóstym okrążeniu wykręcił czas 1:28,392, który miał okazać się o 0,821 sekundy lepszy od konkurencji.

Na drugim miejscu uplasowała się zagraniczna załoga Gregor Zsigo/Dennis Waszek w najnowszym BMW M4 GT3. Zaledwie 0,053 sekundy za nimi uplasował się jadący samodzielnie Robin Rogalski w Audi R8 GT3. Stawkę samochodów kategorii GT3 rozdzielili Jacek Zielonka i Jakub Litwin, umieszczając swojego Radicala SR10 na czwartej pozycji, przed Mercedesem-AMG GT3 Libora Miloty.

Najszybsi w klasie GTC byli Marcin Kaczmarski z Mateuszem Lisowskim w pucharowym Porsche 911, którzy pokonali Piotra Wirę w Mercedesie-AMG GT3 oraz Andrzeja i Adriana Lewandowskich w Lamborghini Huracan Super Trofeo. Stawkę uzupełnili Petr Brecka i Karel Neffe w Porsche 911 GT3 Cup.

Godzinny wyścig długodystansowy FIA CEZ zaplanowano w sobotę o 13:15.