wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaWyścigiFerrari traci kluczowego pracownika. Przechodzi do McLarena

Ferrari traci kluczowego pracownika. Przechodzi do McLarena

Ferrari traci ważnego członka ekipy. David Sanchez, dotychczasowy szef działu projektowego, przechodzi do konkurencyjnego McLarena.

Ferrari trafi inżyniera odpowiedzialnego za projektowanie bolidów. David Sanchez to człowiek, który nadzorował proces tworzenia SF-21 oraz F1-75. Dołączy do konkurencyjnej ekipy dopiero za kilka miesięcy, ale jeszcze w 2023 roku. Portal racingnews365.com donosi, że wieloletni pracownik ekipy z Maranello zrezygnował ze stanowiska we włoskiej stajni po słabym początku nowego sezonu.

Zobacz: Youtuber kupił Ferrari po to, żeby je zniszczyć. O co tutaj…

Podczas zimowej przerwy zespół koncentrował się polepszeniu osiągów bolidu podczas jazdy w zakrętach, ale rzeczywistość mocno zweryfikowały pierwsze kwalifikacje i wyścig na torze Sakhir, w których dominowały maszyny Red Bulla.

Zagraniczne źródła donoszą jednak, że rezygnacja Francuza nie ma związku z ostatnimi występami ekipy Ferrari. Inżynier dołączy do McLarena po upływie okresu wypowiedzenia. Sanchez obejmie nowe stanowisko w ramach poważnej restrukturyzacji w McLarenie.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Za transferem może stać Andrea Stella, z którym Sanchez współpracował w Scuderii. Zanim Włoch przeszedł do ekipy z Woking, był między innymi inżynierem wyścigowym Fernando Alonso.

Przeczytaj koniecznie: Leclerc opuści Ferrari? Mercedes ostrzy zęby na Monakijczyka

David Sanchez pracował już wcześniej w McLarenie – w latach 2007-2012 jako ekspert od aerodynamiki, a później jako lider zespołu w tym samym dziale. Później trafił do Ferrari, gdzie pracował do początku obecnego sezonu. Karierę w F1 rozpoczął w Renault – w latach 2005-2007 odpowiadał również za kwestie aerodynamiczne.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here