FIA przesłucha Severiukhina i Szwedów z Ward Racing

FIA przesłucha Severiukhina
FIA przesłucha Severiukhina, fot. Ward Racing

Jutro FIA przesłucha Severiukhina w sprawie ostatnich wydarzeń w Portugalii. Jak zapowiedziano, w czwartek odbędzie się pierwsze przesłuchanie rosyjskiego kierowcy Artioma Severiukhina, który swoim zachowaniem wywołał skandal podczas dekoracji inauguracyjnej rundy Kartingowych Mistrzostw Europy 2022. Przesłuchani zostaną również Szwedzi z jego teamu Ward Racing.

Artem Severiukhin startował w Portimao z włoską licencją, którą już stracił po decyzji włoskiej federacji motosportu. Oznacza to, że w tym sezonie nie będzie mógł już uczestniczyć w zawodach, bo w myśl przepisów tylko raz można w danym sezonie zmienić licencję zawodniczą.

Włosi zareagowali bardzo szybko. Podobnie jak jego szwedzki team Ward Racing, z którym rosyjski kierowca był związany w ostatnich latach. FIA wystosowała dzisiaj nieoczekiwanie komunikat, że przesłuchania odbędą się jutro.

Zobacz również: Severiukhin ukarany

„Po wydarzeniach podczas ceremonii podium w 1. rundzie kategorii OK Kartingowych Mistrzostw Europy FIA 2022 w Portimao, stewardzi wezwali zespół Ward Racing i kierowcę Artema Severiukhina na przesłuchanie za pośrednictwem wideokonferencji w czwartek, 21 kwietnia o godzinie 11: 00 rano czasu środkowoeuropejskiego. Każda decyzja zostanie przekazana odpowiednim stronom i opublikowana po rozprawie.” – czytamy w oficjalnym komunikacie, który pojawił się dzisiaj na stronach FIA.

Zobaczymy jaką linię obrony przyjmie rosyjski nastolatek i jego prawnicy.
W grę może wchodzić odsunięcie młodego kierowcy od wyścigów.

To może Cię zainteresować: Czy młode pokolenie kartingowców ma twarz Severiukhina?