środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyFilmowe wspomnienia Colina McRae

Filmowe wspomnienia Colina McRae [kompilacja]

Dokładnie 15 lat temu świat rajdów stracił jedną ze swoich największych ikon… 15.09.07 w katastrofie śmigłowca zginął Colin McRae. Mistrz, pasjonat, legenda.

Nie da się ukryć, Colin McRae nie był jednym z najbardziej utytułowanych, aż chciałoby się rzec… najwybitniejszych kierowców w bogatej, 50. letniej historii Mistrzostw Świata WRC. Nie mniej jednak, mimo zaledwie jednego tytułu zdobytego za kierownicą kultowego już Subaru w malowaniu „555”, na stałe zapisał się w sercach milionów fanów jazdy na opis. Dlaczego? Przede wszystkim, był to zawodnik bezkompromisowy. Krnąbrny, idący tylko własną ścieżką. Z trudem przychodziło mu słuchanie zespołowych poleceń, nie potrafił też jeździć zgodnie ze strategią. U niego liczyła się tylko czysta prędkość, tylko jazda w trybie „bojowym”. Zerojedynkowy system. „Latającego Szkota” interesowało… tylko zwycięstwo.

Taka postawa spotkała się wręcz z natychmiastowych zachwytem ze strony fanów. Kibice kochali Colina – jego styl jazdy, zadziorność, chęć zwycięstwa i… widowiskowe kraksy. W pamięci, w sercach i… na koszulkach wielu z nas do dziś zapisane są jego kultowe cytaty.

Dlatego dziś, wspominając mistrza świata WRC z 1995 roku, wyjątkowo zostawimy Was z naprawdę bogatą kolekcją filmów. Kompilacją materiałów, które pokazują wiktorie, porażki, spektakularne kraksy i jazdę na złamanie karku. Kompilację… prawdziwego Colina McRae, którego każdy z nas rozumiał nieco inaczej. Ale chyba każdy traktował jak… swego idola.

A my wracamy dziś do starej konsoli. To dobry dzień na odkurzenie Colina McRae Rally 2.0.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marczyk i Gospodarczyk po WRC Rajdzie Sardynii

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli znakomite 2. miejsce w klasie WRC 2 Challenger w 20. Rajdzie...

Nowy „The Grand Tour: Euro wypadek” z polskim epizodem – zwiastun

Dzisiaj zaprezentowano zwiastun najnowszego odcinka The Grand Tour, który skupia się na krajach Europejskich. Jeremy Clarkson, Richard...

Formuła 1 odsuwa się od RPA. Wszystko przez stosunki z Rosją

Kyalami_tor_RPA
Powrót Formuły 1 na legendarny tory Kyalami wydaje się coraz mniej prawdopodobny. Afrykański tor był brany pod...

Mery Czepiel rozpoczyna sezon od trzech zwycięstw!

Mery Czepiel rozpoczyna wyścigowy sezon 2023 z wysokiego "C''! Szczyrzycanka wygrała oba biegi sprinterskie w kategorii DN6-RN1...

4 Marten Rajd Strzeliński 2023 – action wideo

Filmowe podsumowanie 4 Marten Rajdu Strzeliński 2023.

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here