poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaFelietonyNajpiękniejsze drogi w Polsce - preludium

Najpiękniejsze drogi w Polsce – preludium [podcast]

Zainspirowani przez naszych czytelników, wybraliśmy się w spontaniczną podróż śladami najpiękniejszych polskich tras. Mieliśmy ledwie kilkadziesiąt godzin, aby odwiedzić jak najwięcej proponowanych przez was miejsc. Intensywny wyjazd kończymy jednak z uśmiechami na twarzy. Było to jedynie preludium do dalszych przygód, początku naszego nowego cyklu w serwisie i magazynie Rally and Race.

Znacie zapewne powieść Juliusza Verne „W 80 dni dookoła świata”. Wydana w 1872 roku książka opowiada historię dosyć… statycznego dżentelmena, który to ze względu na kilka niespodziewanych zdarzeń ucieka ze swojej strefy komfortu, ruszając w podróż… dookoła świata. Był to efekt zakładu, który główny bohater potraktował wręcz śmiertelnie poważnie.

Przygody Fileasa Fogga, czołowej postaci wspomnianej powieści, stały się inspiracją do naszej podróży. Decyzja nie była jednak spowodowana hazardem, lecz zaangażowaniem czytelników Rally and Race. Kilka tygodni temu poprosiliśmy o przesłanie propozycji na najlepsze drogi w Polsce – te najpiękniejsze, najciekawsze lub po prostu, idealne na luźną przejażdżkę. Otrzymaliśmy od was dziesiątki pomysłów, a  pewnego poranka podjęliśmy spontaniczną decyzję, aby ruszać ich szlakiem. Natychmiast. Odrobina dziennikarskiego szaleństwa stała się zaczynem do wspaniałej przygody. Nic dziwnego. Przecież to właśnie emocje są kamieniem, który napędza lawinę niezapomnianych wspomnień, nieprawdaż?

Jeżeli podoba Ci się nowa formuła podcastów na Rally and Race, zachęcamy do odsłuchu pozostałych materiałów z serii „Obiady czwartkowe” oraz „5 wniosków po”. Pamiętajcie, dokładnie tak jak w tytule, nasza eskapada Mazdą MX-5 jest tylko preludium. Szykujemy dla Was kolejne, podobne podróże i czekamy na następne propozycje naszych destynacji!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE