sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaFelietonyNajpiękniejsze drogi w Polsce - preludium

Najpiękniejsze drogi w Polsce – preludium [podcast]

Zainspirowani przez naszych czytelników, wybraliśmy się w spontaniczną podróż śladami najpiękniejszych polskich tras. Mieliśmy ledwie kilkadziesiąt godzin, aby odwiedzić jak najwięcej proponowanych przez was miejsc. Intensywny wyjazd kończymy jednak z uśmiechami na twarzy. Było to jedynie preludium do dalszych przygód, początku naszego nowego cyklu w serwisie i magazynie Rally and Race.

Znacie zapewne powieść Juliusza Verne „W 80 dni dookoła świata”. Wydana w 1872 roku książka opowiada historię dosyć… statycznego dżentelmena, który to ze względu na kilka niespodziewanych zdarzeń ucieka ze swojej strefy komfortu, ruszając w podróż… dookoła świata. Był to efekt zakładu, który główny bohater potraktował wręcz śmiertelnie poważnie.

Przygody Fileasa Fogga, czołowej postaci wspomnianej powieści, stały się inspiracją do naszej podróży. Decyzja nie była jednak spowodowana hazardem, lecz zaangażowaniem czytelników Rally and Race. Kilka tygodni temu poprosiliśmy o przesłanie propozycji na najlepsze drogi w Polsce – te najpiękniejsze, najciekawsze lub po prostu, idealne na luźną przejażdżkę. Otrzymaliśmy od was dziesiątki pomysłów, a  pewnego poranka podjęliśmy spontaniczną decyzję, aby ruszać ich szlakiem. Natychmiast. Odrobina dziennikarskiego szaleństwa stała się zaczynem do wspaniałej przygody. Nic dziwnego. Przecież to właśnie emocje są kamieniem, który napędza lawinę niezapomnianych wspomnień, nieprawdaż?

Jeżeli podoba Ci się nowa formuła podcastów na Rally and Race, zachęcamy do odsłuchu pozostałych materiałów z serii „Obiady czwartkowe” oraz „5 wniosków po”. Pamiętajcie, dokładnie tak jak w tytule, nasza eskapada Mazdą MX-5 jest tylko preludium. Szykujemy dla Was kolejne, podobne podróże i czekamy na następne propozycje naszych destynacji!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here