wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGotowi do startu w 24h Le Mans!

Gotowi do startu w 24h Le Mans!

Polski zespół Inter Europol Competition zaliczył w środę i czwartek cztery sesje treningowe oraz sesję kwalifikacyjną przed wyścigiem 24h Le Mans, który odbędzie się w nadchodzący weekend. Był to dla całego zespołu bardzo pracowity czas, jednak Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Renger van der Zande pozytywnie oceniają te dwa dni i z optymizmem przystąpią do wyścigu.

 

Problemy techniczne w samochodzie, a także dwa długie okresy czerwonej flagi i liczne żółte flagi spowodowały, że podczas pierwszego treningu w środę po południu załoga #34 pokonała tylko 18 okrążeń i została sklasyfikowana na 21 pozycji w klasie LMP2.

Sesja kwalifikacyjna przyniosła 18 miejsce. Alex Brundle, który uzyskał czas 3:30,908 miał problem z powietrzem uchodzącym z jednej z opon, a podczas próby poprawienia wyniku w końcówce godzinnej sesji natrafil na duży ruch na torze. Stawka była niezwykle wyrównana. Czas załogi #34 był zalednie 2,1s słabszy od wyniku zwycięzcy – samochodu #38 zespołu JOTA, a załogi na miejscach od 9 do 18 zmieściły się w niespełna sekundzie.

W drugim treningu, w środę wieczorem, gdy uporano się z problemami, załoga zespołu Inter Europol Competition zajęła wysokie ósme miejsce w stawce 25 samochodów.

Na początku trzeciej sesji treningowej w czwartek po południu, po rozwiązaniu problemów z hamulcami zadowoleni z samochodu kierowcy zostali sklasyfikowani na dziewiątej pozycji, chociaż pokonanie czystego okrążenia było znów bardzo trudne, a sesja była wielokrotnie zakłócana czerwonymi i żółtymi flagami.

W czwartym i ostatnim treningu w czwartkowy wieczór jeździli Kuba Śmiechowski i Alex Brundle. Samochód nie sprawiał problemów i załoga zajęła ponownie dziewiąte miejsce.

Alex Brundle: “Środa była dla nas trudnym dniem. Nie mogliśmy pokazać, na co nas stać wskutek problemów technicznych, ale na szczęście zespół szybko uporał się z nimi. Ruch na torze był ogromny podczas wszystkich sesji, a dodatkowo żółte i czerwone flagi utrudniały wszystkim życie. Pozycja startowa jest odległa od oczekiwań, ale 24 godziny to dużo czasu, aby odrobić straty. Nasze tempo, zwłaszcza w nocnych sesjach było bardzo dobre.” 

Renger van der Zande: “Samochód spisuje się bardzo dobrze podczas długich przejazdów. Wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach, aby osiągnąć zamierzony efekt w kwestii ustawień. Wiemy, co mamy zrobić i mamy opracowaną dobrą strategię na wyścig. Wszyscy w zespole czekają już na godzinę 16.00 w sobotę, ale na metę trzeba będzie poczekać trochę dłużej…”

Kuba Śmiechowski: “Po problemach technicznych w środę, czwartek był udanym dniem. Spędziłem dużo czasu w kokpicie w porze nocnej. Z każdym okrążeniem sprawiało mi to coraz więcej radości. Samochód spisywał się dobrze. Z optymizmem myślimy o nadchodzącym wyścigu. Jesteśmy dobrze przygotowani. Po starcie z osiemnastego pola, liczymy na znaczący awans podczas wyścigu.”

 

Piątek to dzień odpoczynku od zajęć na torze, a w sobotę, po przedpołudniowej krótkiej sesji Warm up, o godzinie 16.00 zespół Inter Europol Competition wystartuje już po raz trzeci z rzędu we francuskim klasyku na torze Circuit de la Sarthe.

 

Program weekendu Le Mans na sobotę i niedzielę

 

Sobota 17 lipca

11.00 – 11.45 Sesja Warm up

13.45 – 14.00 Wyjazd na pola startowe

15.34 Hymn Francji – Marsylianka

15.36 Przekazanie flagi startowej ze śmigłowca

15.49.55 Oficjalna zapowiedź startera

15.51 Start okrążenia formującego

16.00 Start 89. edycji wyścigu 24h Le Mans

 

Niedziela, 18 lipca

16.00 Meta 89. edycji wyścigu 24h Le Mans

 

Wyścig można oglądać na żywo w kanale telewizyjnym Eurosport

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE