Halttunen: „Czas na zmiany, bądźmy bliżej kibiców!”

128
Halttunen
fot. Jonne Halttunen - oficjalny profil Facebook

Urzędujący rajdowy mistrz świata, Fin Jonne Halttunen, przyłącza się do apelów sugerujących konieczność zmian w formacie WRC. Zdaniem pilota Kalle Rovanpery, należy zbliżyć się do… kibiców.

W ostatnich tygodniach świat WRC pochłonięty jest dyskusją na temat przyszłości cyklu oraz kierunku, który należy obrać. Głos zabrał też urzędujący mistrz świata – Fin Jonne Halttunen. W rozmowie z portalem DirFish pilot Kalle Rovanpery zaapelował o korektę formatu rajdów. Jego zdaniem imprezy są zbyt podobne do siebie, a czempionat dawno temu oddalił się od kibiców. Halttunen przedstawił zatem kilka pierwszych propozycji:

Zdecydowanie, potrzebujemy zmiany formatu, bo rajdy wydają się być takie same, i to niezależnie od tego w jakim kraju rywalizujemy… Powinniśmy je urozmaicić. W czasach COVIDu przekonaliśmy się, że możemy organizować dwudniowe imprezy. To zadziałało, więc zróbmy to. Niektóre mogą trwać dwa i pół dnia – z shakedownem w piątek rano.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Jestem też za tym by zachować element wytrzymałościowy, upewniając się przy tym, że zachowujemy też DNA tego sportu. Dlaczego więc nie zrobić pięciodniowego Rajdu Safari? Serwis? Zrezygnujmy ze stacjonarnej wersji i korzystajmy ze „zdalnych” parków. Dzięki temu w końcu zbliżymy się do naszych kibiców, a rajdy samochodowe „wyjdą” do ludzi. 

Stagnacja w świecie rajdów obecna była przed długi czas. Dziś świat się zmienia, my też musimy dokonać zmian. Popatrzmy na przykład na Formułę 1 – tam dokonano kilku zmian które działają naprawdę dobrze. Weźmy od nich kilka wskazówek, bądźmy bliżej kibiców!”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.