Hołek zaczyna sezon

Już w najbliższy weekend Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję wystartuje swoim BMW X3 w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie. Impreza zostanie rozegrana na dobrze znanym wszystkim fanom cross-country w Polsce poligonie w Drawsku.

Zawodnicy dwukrotnie przejadą odcinek specjalny  o długości 151 kilometrów, który będzie klasyczną, poligonową próbą, łączącą w sobie szybkie partie, na których auta uzyskują maksymalne prędkości z technicznymi partiami, na których bardzo liczą się umiejętności kierowcy.

Hołowczyc wystartuje z numerem 201 i będzie bronił tytułu Mistrza Polski. Po ubiegłorocznym powrocie na rajdowe trasy i zdobyciu Pucharu Europy i Mistrzostwa Polski sezon 2022 zapowiada się równie ekscytująco.

„W ostatni weekend miałem okazję testować nasze BMW X3, którym w tym sezonie będziemy startować w Mistrzostwach Polski. Samochód jak zawsze jest świetnie przygotowany przez moich mechaników z Hołowczyc Racing. Starty na krajowym podwórku traktujemy jako doskonałe sprawdzenie się w boju.  Już w niedzielę zobaczymy, jak przepracowaliśmy zimę i czy nadal jesteśmy w takim gazie jak ostatnio!” – podsumowuje Hołowczyc

Poza Krzysztofem Hołowczycem z Łukaszem Kurzeją w klasie T1 wystartuje Michał i Julita Małuszyński za kierownicą MINI ALL4, Paweł Molgo z Maciejem Martoem w Fordzie F150 i kilku innych szybkich zawodników.