wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEHołowczyc wraca do Pucharu Świata

Hołowczyc wraca do Pucharu Świata

Już w najbliższy weekend Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję wystartuje w czwartej rundzie Pucharu Świata w Rajdach Baja – Baja Espana Aragon. Nasza eksportowa załoga reprezentować będzie barwy zespołu X-Raid za kierownicą dobrze znanego MINI.

Baja Espana Aragon to organizowany od 1983 roku klasyk cross-country, w tym roku składa się z trzech dni rywalizacji – w piątek zaczynają motocykliści, w sobotę dołączą do nich załogi w samochodach, ciężarówkach, UTV i quadowcy.

Sobota to trzy odcinki specjalne o długości 400 kilometrów, niedziela to jedna 159-kilometrowa próba. Na liście startowej FIA znalazły się 92 zgłoszenia. Krzysztof Hołowczyc wystartuje z numerem 204. W najmocniejszej klasie T1 zgłoszonych jest aż 35 samochodów. Obok Hołka najwyżej rozstawieni zawodnicy, to  załogi startujące w Toyotach Hilux: Yazeed Al Rajhi/Michael Orr, Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Erik Van Loon/Sebastien Delaunay.

„Start w tym rajdzie to dla mnie bardzo ważna impreza, cieszę się, że mogę znów sprawdzić swoje możliwości i rywalizować z najlepszymi kierowcami świata. Zobaczymy czy Hołek jeszcze daje radę… a tak na poważnie, to start ten traktujemy z Łukaszem jako jeden z etapów przygotowań do najważniejszego dla nas wyzwania, jakim jest Dakar 2023. Oczywiście musimy jeszcze podopinać kilka ważnych elementów tej złożonej układanki, ale taki jest nasz cel. Z pewnością damy z siebie wszystko, a nasza jazda da dużo frajdy nie tylko nam, ale i kibicom” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Trasa rajdu wiedzie już od dziewięciu lat przez malownicze regiony Jiloca, Teruel i Albarracin we wschodniej części Hiszpanii. Pierwsi zawodnicy zameldują się na mecie w niedzielę po południu.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

Niefortunne przejęzyczenie podczas transmisji F1

Komentowanie na żywo i przekazywanie emocji towarzyszących F1 to naprawdę niełatwe zadanie, które wymaga pełnego skupienia, opanowania...

GSMP – 25. Grand Prix Sopot – Gdynia [wideo]

Grand Prix Sopot - Gdynia, 11. oraz 12. runda GSMP już za nami! Rywalizacja na wybrzeżu padła...

NAJPOCZYTNIEJSZE