poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKacper Wróblewski i Jakub Wróbel testowo w Marten Tarmac Masters 2021

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel testowo w Marten Tarmac Masters 2021

Na tydzień przed piątą rundą Rajdowych Samochodowym Mistrzostw Polski – Rajdem Śląska, załoga ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel wystartują w 3. Turbojulita Rally – czwartej rundzie Marten Tarmac Masters 2021.

Tarmac Masters to popularna seria rajdów organizowana na Dolnym Śląsku, charakteryzująca się ciekawymi i trudnymi odcinkami. Stąd frekwencja na liście zgłoszeń jest bardzo duża, o czym świadczy udział około 70 załóg, w tym 5 w najmocniejszych samochodach, które na co dzień rywalizują w mistrzostwach Polski razem z Wróblewskim i Wróblem.

– Bardzo się cieszę ze wracamy na trasy Tarmac Masters. Z rundy na rundę widać, że ten cykl się rozwija! Podjęliśmy decyzję o starcie w 3. Turbojulita Rally w celach treningowych. Zamiast testów przed Rajdem Śląska zmierzymy się z dwoma różnymi odcinkami w trzech pętlach, które dadzą nam odpowiedź co do naszych pomysłów na zmiany w naszej Skodzie Fabii Rally2 EVO. Zamierzamy dobrze się bawić i czerpać radość z każdego kilometra przejechanego naszą rajdówką! Fajnie, że na liście pojawili się również nasi koledzy z mistrzostw Polski. Będzie to dobry sprawdzian przed Rajdem Śląska. Zapraszamy do kibicowania naszej załodze, a my postaramy się odwdzięczyć szybką i widowiskową jazdą! Do zobaczenia w Jedlinie Zdrój – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Kacper i Kuba mają bardzo dobre wspomnienia z zeszłorocznych startów w tym cyklu. W sezonie 2020 zdobyli w nim pierwsze miejsce w klasie PRO.

– Powrót do Tarmac Masters zawsze cieszy. Po pierwsze dlatego, że mamy kolejną okazję wsiąść do rajdówki, a po drugie – zawody te stale podnoszą̨ swój poziom organizacyjny. Uczestnictwo w nich to naprawdę czysta przyjemność, ale nie tylko. Start ten będzie dobrym przygotowaniem do kolejnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdu Śląska. podsumował Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Rajd 3. Turbojulita Rally odbędzie się w niedzielę 5 września. Harmonogram zakłada trzykrotny przejazd dwóch odcinków specjalnych: Oberża PRL (9,06 km) oraz Turbo (7,6 km). Łącznie na zawodników czeka prawie 50 kilometrów ostrego ścigania. Wyniki rajdu poznamy po godzinie 16:30.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE