środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEKierowca Volkswagena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Kierowca Volkswagena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie S7 został zlokalizowany przez policję. Funkcjonariusze namierzyli podejrzanego i postawili mu zarzuty.

Kierowca Volkswagena, który zepchnął na barierki Seata Ibizę na odcinku drogi S7 pomiędzy Ostródą a Olsztynkiem został namierzony przez policję. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W ciągu ostatnich dni w tej sprawie zgłaszali się świadkowie z różnych stron Polski. Policjanci z Olsztyna korzystają z pomocy jednostek zlokalizowanych na terenie kraju, ale udało się zdobyć kluczową informację w tej sprawie.

AKTUALIZACJA: Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał zarzuty! Grozi mu 30 tys. zł kary

Leasingodawca, czyli faktyczny właściciel Volkswagena Arteona ujawnił dane potencjalnych użytkowników samochodu oraz miejsce, gdzie samochód został zaparkowany. Na miejsce wybrali się już mundurowi, a samochód został poddany oględzinom. Osoby podejrzane o udział w zdarzeniu (37-latka i 33-latek) zostaną przesłuchanie w najbliższym czasie.

Zobacz: Kierowca Volkswagena Arteona poszukiwany przez policję. Spowodował groźny wypadek

Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Jeśli policja skieruje sprawę do sądu, kierującemu (lub kierującej) grozi grzywna w wysokości do 30 tys. zł. Oprócz tego sąd może zastosować dodatkową karę w postaci zatrzymania prawa jazdy.

Policjanci podkreślają jednak, że na każdym etapie prowadzonego postępowania kwalifikacja czynu może ulec zmianie. Niemniej, będziemy obserwować dalszy rozwój tej historii. Być może surowa kara będzie przestrogą dla innych kierowców, którzy zachowują się w podobny sposób na drodze.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

Pierwsza prezentacja. Haas zaprezentował barwy na sezon 2023 F1

Amerykański zespół Haas jako pierwszy ze stawki Formuły 1 zaprezentował barwy ekipy na tegoroczny sezon Grand Prix....

Kimi Raikkonen nie nudzi się na emeryturze. Spłodził kolejnego potomka

Kimi Raikkonen i jego rodzina
Kimi Raikkonen zapowiadał, że zamierza poświęcać więcej czasu rodzinie. Owoce jego obietnic można zobaczyć na najnowszym zdjęciu...

Toyota pracuje nad sportową odmianą… Priusa?

Toyota
Samochody z motorsportowym "zacięciem'' i... kilkoma dodatkami prosto z wyczynowych wersji sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nic...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here