Klimek zdobywa pole position w powrocie drugiej dywizji

Fot. Tomasz Kubiak

Po trzyletniej przerwie, do cyklu Maluch Trophy powróciły mocniejsze auta drugiej dywizji. Pierwsze od tego czasu kwalifikacje na Torze Poznań padły łupem Oskara Klimka.

Klimek był wicemistrzem w ostatnim sezonie funkcjonowania drugiej dywizji i również zrobił sobie przerwę od Maluch Trophy. Nie zapomniał jednak jak się jeździ i pierwszą sesję kwalifikacyjną sezonu 2022 zakończył z czasem 2:06,683, który wykręcił na sam koniec sesji.

Zaplanowane na 20 minut kwalifikacje wydłużyły się o kolejne 10 minut z powodu czerwonej flagi spowodowanej awarią jednego z aut.

Problemów technicznych nie miał Mirosław Janduła, który wywalczył pole position w dywizji 1. Wicemistrz z poprzedniego sezonu dokonał tego najmniejszą dającą się zmierzyć różnicą – pokonując Michała Szlachtę o 0,001 sekundy. Trzecie miejsce w dywizji 1 zajął Robert Wilk, za którym uplasowali się Grzegorz Socha, Maciej Knapiński i Jan Lewandowski.

Z dużo większym zapasem, bo prawie pół sekundy, pole position w dywizji 0 wywalczył Marek Kurzętkowski, który pokonał Jacka Chojnackiego. Za najlepszą dwójką z poprzedniego sezonu uplasowali się Jakub Dałek i Paweł Krakowski, a kolejne pozycje zajmowali Piotr Małycha, Maciej Stawujak, Jarosław Matuszak, startujący gościnnie Marek Szymczyk oraz Aleksandra Osowska.