piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaInformacje prasoweKluzowie wzmocnią stawkę 7. Rajdu Memoriał 2023

Kluzowie wzmocnią stawkę 7. Rajdu Memoriał 2023

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to impreza, która od pierwszej swojej edycji, zajmowała szczególne miejsce w polskim sporcie samochodowym. Mimo upływu lat, nie słabnie pamięć kibiców i szacunek dla dwóch legendarnych zawodników. Rajd z bazą w Wieliczce co roku gromadzi mocną stawkę, która poprzez sport chce oddać hołd dla Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Wśród kierowców są przedstawiciele rajdów i wyścigów górskich, a także zawodnicy, którzy właśnie na ten weekend po dłuższej przerwie wracają do rywalizacji. Nie inaczej będzie w tegorocznej edycji, która wystartuje w najbliższy weekend, 25 i 26 marca.

Na liście, liczącej 44 zgłoszenia nie zabraknie przedstawicieli Kluza Racing Team i zespołowych biało-żółtych barw. Wyścigowa rodzina z Wieliczki daje najlepszy przykład na to, jak ważne jest otwarcie sezonu właśnie na odcinkach na Memoriale. Mimo, że najmłodszy z reprezentantów zapewnił już pierwsze tegoroczne sukcesy, to właśnie Rajd Memoriał pełni rolę tradycyjnego rozpoczęcia sezonu.

Zespół ruszy do walki z dwiema załogami, w sprawdzonym składzie. Waldemar Kluza, zwycięzca klasyfikacji generalnej Memoriału z sezonu 2017, do tej pory startował w zawodach 12 razy, co jest jedną z najlepszych statystyk w całej stawce. Po raz ósmy zgłosił się Mitsubishi Lancerem Evo IX, a ten sam model, którym zadebiutował w 2010 roku. Ponownie skompletuje załogę z Adamem Gładyszem, a za obsługę samochodu odpowiedzialna będzie stajnia High Tec. W najmocniejszej Klasie 3 powalczy o zwycięstwo z 18 rywali w samochodach z napędem 4WD.

Drugą najmocniejszą stawką będzie Klasa 2, w której start zapowiedział Grzegorz Kluza. Dla starszego z braci będzie to czwarty występ w domowej imprezie i, podobnie jak rok temu, forma przygotowań do sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pozostaje wierny marce Renault, ale tym razem kibicie będą go mogli zobaczyć w Clio Sport drugiej generacji. Niezmienny pozostaje skład załogi, którą uzupełni Aleksandra Przybyłek. Oboje reprezentować będą barwy Automobilklubu Beskidzkiego.

Organizatorzy 7. PLATINUM Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza 2022, przygotowali trasy doskonale znane z zeszłorocznej edycji, ale sięgnęli także do wyjątkowej historii imprezy. W sobotę załogi pokonają cztery próby, na które złożą się po dwa przejazdy odcinka Węgrzce Wielkie (3,82 km) i pokonywanego wieczorem Wieliczka Rynek (2,03 km). Kultowa próba w samym centrum miasta zamknie sobotnią część, ale w niedzielnym finale czekać będzie jeszcze więcej atrakcji. Ponad dwukrotnie dłuższy etap rozpocznie najszybsza w rajdzie próba Brzegi (rozgrywana na dystansie blisko 5,5 km). Miano najbardziej legendarnego zdecydowanie należy się odcinkowi Solne Miasto, który stanowił trasę pierwszej edycji z 2007 roku. Oficjalny start zawodów w sobotnie popołudnie, a zwycięzców poznamy dokładnie 26 godzin później.

To nie koniec emocji, jakie na weekend szykuje Kluza Racing Team. Gdy Waldemar i Grzegorz będą się mierzyć z odcinkami specjalnymi w Wieliczce, Alan Kluza podczas rundy na Torze Poznań, zainauguruje swój kolejny sezon w Rotax Max Challenge Poland. Po wywalczeniu trzeciego stopnia podium w kategorii Junior Max podczas czwartej edycji Memoriału im. Henryka Śródeckiego, na ten start czekamy z jeszcze większymi nadziejami.

 

Waldemar Kluza: -” Sezon 2023 przyniesie w naszym zespole dużo pozytywnych zmian, dlatego tym mocniej czekam na rywalizację w Wieliczce. Dzięki startom w kartingu, od kilku tygodni jesteśmy już na najwyższych obrotach, a Alan zapewnił nam już pierwsze podium. W ten weekend ponownie wystartuje na Torze Poznań, więc tata będzie miał podwójny stres. Myślami będę z nim, ale sam także mam ważne zadanie do wykonania, więc będę musiał opanować emocje.

Przeżycia, jakie czekają na Memoriale zawsze będę traktował wyjątkowo, ponieważ to impreza jedyna w swoim rodzaju. Od debiutu w 2010 roku jestem dumny, że możemy mieć wkład w upamiętnienie Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – dwóch wielkich legend motorsportu – jednocześnie walcząc przed własnymi kibicami.

W zeszłym roku pogoda sprezentowała nam ekstremalne warunki, a sam wynik też pozostawił spory niedosyt. Razem z Adamem Gładyszem jedziemy mocno zmotywowani i głodni rywalizacji, żeby powalczyć o jeszcze lepszy rezultat. Mamy mocną grupę, więc szykuje się naprawdę ciekawy pojedynek. Damy z siebie wszystko, żeby zapewnić kibicom piękne sportowe widowisko. Liczę na tłumy widzów na odcinkach. Serdecznie zapraszamy do Wieliczki – do zobaczenia i trzymajcie kciuki za cały skład Kluza Racing Team!”

Grzegorz Kluza: „Weekend z Rajdem Memoriał coraz bliżej, więc emocje już są ogromne. Najwyższa pora zakończyć zimową przerwę i wrócić za kierownicę. Cieszę się, że będziemy mogli w tym roku stanąć na starcie w Renault Clio, które przygotowujemy do Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tradycyjnie już nie obejdzie się bez stresów, ponieważ trafiliśmy na kilka niespodzianek, z którymi musimy się uporać, żeby przygotować samochód do rajdów. Czasu nie zostało zbyt wiele, ale ostro walczymy!

Wystartuję po raz czwarty, więc plan to jak najlepiej wykorzystać całe doświadczenie, a przede wszystkim nie popełnić błędu. Liczę, że przed swoimi kibicami poprawię najlepszy wynik, ale przede wszystkim stawiam ogromną przyjemność z jazdy. Bardzo się cieszę, że wspólnie z Olą znów możemy tutaj być i uczcić pamięć dwóch wielkich zawodników.”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here