Toyota zaprezentowała limitowaną edycję GR Yarisa. To kontynuacja myśli prezesa Toyody. GRMN Yaris – powstanie tylko 500 sztuk. I nie można go będzie bezpośrednio kupić. Ma zostać zorganizowana loteria dla zainteresowanych klientów. 

Prezes Toyoda pragnął stworzyć „samochody, które szybko ewoluują i można je dostosować do indywidualnych potrzeb, takich jak sporty motorowe”. Limitowany GRMN Yaris to kolejne auto, które wpisuje się w tą myśl. Limitowana edycja ma być podsumowaniem doświadczenia profesjonalnych kierowców i ich opinii o bazowym modelu GR Yaris.

Zobacz także: Master Driver Morizo – Stworzenie Gazoo Racing [Cz.2]

Poza zmianami stylistycznymi, które widać na pierwszy rzut oka, Auto schudło jeszcze o 20 kg. Zniknęła na stałe tylna kanapa oraz systemy multimedialne. Fotele zastąpiły kubełki Recaro.

Yaris w wersji GRMN jest 10 mm szerszy i 10 mm niższy od modelu bazowego. Silnik to jednostka, która nadal generuje 200 kW przy 6500 obr./min i 390 Nm w zakresie od 3000 do 4600 obr./min z trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika o pojemności 1,6 litra. Skrzynia biegów została odelżona, wzmocniona i skrócono przełożenia.

Zobacz także: Rajdowy GR Yaris – ciąg dalszy rozwoju, pomysł na puchar markowy i GSMP

Nadwozie zostało jeszcze fabrycznie wzmocnione dodatkowymi spawami. Opcjonalnie można zamówić też wersję z fabrycznymi pałąkami. Dodatkowo szczęśliwi wylosowani nabywcy będą mogli konfigurować GRMN Yarisa do własnych preferencji, np. czy ma być pełen pakiet rajdowy czy np. częściowy. Pakiet stylistyczny torowy ma być dodatkowo limitowany tylko dla 50 sztuk. I niestety wszystko 500 sztuk zostaną wyprodukowne tylko na rynek Japoński.