Litwinowicz odebrał tytuł

14

Damian Litwinowicz może w końcu postawić w domu statuetkę za tytuł Rallycrossowego Mistrza Europy. Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski odebrał nagrodę za swoje osiągnięcie podczas gali FIA w Pradze.

Polski kierowca wygrał ubiegłoroczne mistrzostwa kategorii RX3 za kierownicą Audi A1 zespołu Volland Racing. Choć wygrał dwie pierwsze rundy, a w dwóch kolejnych zajął drugie miejsce, mistrzostwo zapewnił sobie dopiero podczas dramatycznego finału sezonu w niemieckim Estering. Ostatni wyścig mistrzostw możecie obejrzeć na naszej stronie. Przez cały sezon na samochodzie Litwinowicza widniały loga RALLY and RACE.

Po zakończeniu cyklu Euro RX, Litwinowicz wcielił się w nową dla siebie rolę pilota i wziął udział w Rajdzie Barbórka, jako pilot Halka. Woził także pasażerów podczas niedawnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Torze Poznań.

Plany Mistrza Europy na kolejny sezon nie są jeszcze potwierdzone. Litwinowicz wyraził ambicje startów w wyższej klasie, co oznaczałoby przejście do elektrycznej grupy RX2e lub przeskok aż do czołowej kategorii RX1, gdzie również z powodzeniem rywalizuje zespół Volland Racing.

Cała redakcja RALLY and RACE trzyma kciuki za realizację planów na przyszły sezon i kolejne sukcesy we wspaniałej już karierze.

Rallycross jako dyscyplina przechodzi obecnie interesujący okres. Po postawieniu na napęd elektryczny, samochody spalinowe wracają do łask i w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy będą rywalizować na równych warunkach w mistrzostwach świata.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.