Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

321
Mery
fot. Grzegorz Kozera

W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim dystansie. Wygląda na to, iż młoda Szczyrzycanka zamierza zrobić sobie przerwę od wyścigowej batalii w Poznaniu, wylatując poza granice Polski. Gdzie i w jakiej maszynie zobaczymy ją w 2024 roku? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym, 42. wydaniu naszego magazynu!

Chociaż wyścigowy sezon 2022 nie rozpoczął się dla niej najlepiej, Mery Czepiel ukończyła zeszłoroczną kampanię bogatsza o dwa cenne medale, w tym pierwszy tytuł mistrza Polski. Tegoroczne zmagania miały nieco bardziej… gorzki charakter. Ambitne, zagraniczne plany storpedowały problemy budżetowe, a „domowej” rywalizacji w Przeźmierowie towarzyszyły mniejsze lub większe zawirowania sprzętowe. Mimo tego młoda zawodniczka ze Szczyrzyca odebrała następny puchar, stając na najniższym stopniu podium długiego dystansu WSMP.

Dziś Marcelina staje przed jednym z najważniejszych wyzwań w swojej sportowej karierze. Choć Czepiel poniekąd wychowała się na Torze Poznań, postanawiła ostatecznie wyfrunąć z gniazda, kierując się w stronę zagranicznych torów i europejskich czempionatów. Czy jest to ostateczne pożegnanie z wielkopolskim „Alma Mater”? A może tylko chwilowa przerwa?

W 42. numerze magazynu Rally and Race znajdziecie kolejny, szczery wywiad z Marceliną. Prosimy ją o ocenę niedawno zakończonej kampanii. Poruszamy kwestie zrealizowanych i porzuconych planów, miłości do BMW i walki w serii 318 IS Cup czy wrażeń z rywalizacji w kategorii DN6-R1 w małym, jadowitym Abarthcie. Czepiel zdradzi nam też kierunek swojej przyszłorocznej eskapady wspominając, iż jej nową sympatią jest francuska motoryzacja!

Zachęcamy do odwiedzenia i zaobserwowania mediów społecznościowych Mery, w których regularnie relacjonuje swoje starty, przybliżając kibicom świat kobiecej wersji motorsportu.

fot. Rally and Race

Mery Czepiel w 42. numerze Rally and Race!

Tradycyjnie, w Wasze ręce oddaliśmy ponad 150 stron wydanych na grubym, przyjemnym  w dotyku papierze. Zadbaliśmy o to, by magazyn przepełniony był relacjami ze wszystkich dyscyplin. Od rajdów i wyścigów, po rallycross, karting, cross country, drift oraz simracing. Przeprojektowaliśmy także strefę magazynową, odświeżając szatę graficzną. Dzięki temu nasze wywiady, reportaże i felietony wyglądają jeszcze lepiej, zachęcając do czytania. Bez grama kokieterii, w 42. wydanie włożyliśmy mnóstwo serca i emocji, dopieszczając każdy możliwy szczegół. Mamy nadzieję że poczujecie to sami, biorąc do ręki własny egzemplarz!

Pamiętajcie, iż kupując magazyn w naszym oficjalnym sklepie nie zapłacicie za przesyłkę. 42. wydanie odnajdziecie również w sieci Empik – tutaj możecie znaleźć najbliższy salon.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!