czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMocarne auta GT3 i Kia Platinum Cup na WSMP. Czerwcowe ściganie na...

Mocarne auta GT3 i Kia Platinum Cup na WSMP. Czerwcowe ściganie na Torze Poznań pełne atrakcji

Audi R8 GT3, Mercedes AMG GT3, Porsche 911 GT3 czy Lamborghini Huracan – tak wielu tak szybkich samochodów w tym sezonie na Torze Poznań nie było. W dniach 7-9 czerwca kolejne rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zgłoszonych jest ponad 120 aut.

Na jedyny w Polsce tor z homologacją FIA zjeżdżają goście z Czech, Słowacji i Węgier, którzy będą walczyli z polskimi kierowcami o punkty w ramach mistrzostw Strefy Europy Centralnej. A to gwarantuje rywalizację efektownych samochodów znanych z najbardziej legendarnych obiektów w Europie i serii GT3 – zobaczymy aż pięć wyścigowych Audi R8, cztery Porsche 911, Lamborghini Huracana, Mercedesa AMG GT3 czy BMW M6 GT3. W sumie na liście zgłoszeń w wyścigach sprinterskich jest aż 12 aut w najmocniejszych klasach.

Na torze Poznań wystąpią też po raz pierwszy kierowcy serii Baltic Formula Historic. “Łotysze szukają nowych miejsc do rywalizacji formuł i po raz pierwszy zdecydowali się na przyjazd do Poznania. Jestem przekonany, że nie będzie to ich ostatnia wizyta w naszym mieście” – powiedział Mariusz Młynek, dyrektor zawodów.

Kia Picanto i puchary markowe

W wyścigach sprinterskich najwięcej zgłoszeń jest w klasie aut z silnikami o pojemności do dwóch litrów. Aż sześć z nich to Toyoty Celiki rywalizujące również w ramach Toyota Racing Cup. 13 Mini Cooperów pościga się w ramach mistrzostw Polski Fastline Super S Cup, a 11 BMW zgłoszono do 318IS Cup PL.

W czerwcowy weekend na Torze Poznań znów nie zabraknie zaciętej rywalizacji w pucharach markowych. Swój przystanek w Poznaniu będzie miała Kia Platinum Cup. Kierowcy mają za sobą już dwie rundy – na Węgrzech i w Austrii. Liderem cyklu jest Kamil Serafin (262 punkty), który zaledwie o punkt wyprzedza Dawida Borka, a trzeci Nikodem Wierzbicki traci ich osiem. W Poznaniu zobaczymy aż 14 Picanto w tej serii.

15 załóg zgłosiło się do rywalizacji długodystansowej. Wyścig w ramach FIA CEZ trwa godzinę, a mistrzostwa Polski Endurance z obowiązkową zmianą kierowcy kończą się po dwóch godzinach.

Atrakcje nie tylko dla fanów Lecha i driftu

W drugi weekend czerwca chcemy zadbać nie tylko o pasjonatów wyścigów, ale i o ich najbliższych. Przygotowaliśmy takie atrakcje, żeby każdy mógł spędzić miło czas na Torze Poznań i zarazić się atmosferą ścigania.” – mówi Mariusz Młynek, dyrektor zawodów.

Emocji nie zabraknie poza nitką wyścigową. W sobotę i niedzielę na obiekcie będzie zlot food trucków, a także otwarta zostanie strefa rodzinna, gdzie najmłodsi kibice będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym również niespodzianek przygotowanych przez firmę „Tor Poznań Track Day”, która zaprezentuje takie auta jak m.in. Porsche 911, Maserati Quattroporte czy Aston Martin DB9.

W sobotę pokaz driftu Kuby Przygońskiego w przepięknej Toyocie GT86, a w niedzielę około godziny 14 parada wszystkich zawodników uczestniczących w wyścigach na Torze Poznań. Kibice będą mogli spotkać się z kierowcami na prostej startowej.

Dodatkową atrakcję przygotowało Biuro Podróży OSKAR, które udostępni do zwiedzania autokar 7-krotnych mistrzów Polski, piłkarzy Lecha Poznań.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

NAJPOCZYTNIEJSZE