czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMPRC/FIA CEZ po pierwszym dniu

MPRC/FIA CEZ po pierwszym dniu

W ten weekend Polscy zawodnicy rallycrossu startują gościnnie w Czechach. Poza Mistrzostwami Polski na torze Sedlcany odbywają się mistrzostwa Czech i Mistrzostwa Europy strefy CEZ.

Dopiero kilkanaście minut po godzinie 20:00 Czeski organizator zakończył kwalifikacje zaplanowane na dziś. A w zasadzie można powiedzieć, że odbyły się dwie i pół, bo zakończyły się po trzecim biegu RWD Cup. W niedzielny poranek trzecia kwalifikacja zostanie dokończona, po niej czwarta, półfinały i finały.

Zobacz też: Wyniki na bieżąco z MPRC/FIA CEZ Sedlcany

Tor w większości szutrowy bardzo się dzisiaj kurzył i musiał być polewany co kilka wyścigów. Dzisiaj było sporo emocji i akcji na torze, miało miejsce kilka dachowań i kilka poważnych wizyt poza trasą. Wszystko to łącznie spowodowało opóźnienia i przeciągnięcie dzisiejszej części zawodów.

Królewska klasa Rallycrossu – SuperCars po dwóch kwalifikacjach dla Czecha – Alesa Fucika. Za nim Zbigniew Staniszewski. Podium domyka Łukasz Tyszkiewicz.

W klasie RWD Cup po trzeciej kwalifikacji wyniki są dość niespodziewane. Walka jest bardzo twarda, momentami wręcz brutalna. W Q3 Mariusz Szczepański ujrzał od sędziów czarną flagę (wykluczenie z Q3 = brak punktów) za kilkukrotne uderzanie w BMW Jarosława Frydrycha. Prowadzi Paweł Hankiewicz. Za nim na drugim miejscu Wojciech Złotnicki. Na miejscu trzecim Oliwier Dobrowolski.

Stawce Seicento Cup przewodzi Bartłomiej Mirecki. W SuperNational +2000 prowadzi Sławomir Wołoch, a w pojemności do 2000 Roman Castoral. W super 1600 przewodzi Jan Ratajski w Skodzie Fabii,a tuż za nim uplasował się Damian Litwinowicz.

Jak widać na zdjęciach, auta skaczą dziś nie tylko na Rajdzie Polskim 🙂

Onboard z pokładu Jarosława Frydrycha – Mistrza Polski RWD Cup 2021

 

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE