wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMyszkowski i Lewandowski powalczą o zwycięstwo w Pucharze Lamborghini w Walencji

Myszkowski i Lewandowski powalczą o zwycięstwo w Pucharze Lamborghini w Walencji

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski wystartują w najbliższy weekend w szóstej i ostatniej rundzie europejskiego pucharu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, w którym na torze w Walencji walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klasy AM. Następnie Polacy wezmą także udział w światowym finale.

01a1f67d-67bb-4a74-8ffe-e13493e1d3b642fce814-0a7e-4555-a812-26830488d153

Byli mistrzowie Polski w wyścigach długodystansowych wrócili w tym roku na tory, a po dziesięciu dotychczasowych wyścigach za kierownicą napędzanego silnikiem V10 samochodu Lamborghini Huracan LP 620-2 Super Trofeo o mocy ok. 620 KM zajmują wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy AM, z dwoma podiami na koncie. Ich strata do lidera wynosi jedynie pięć punktów, a do wicelidera zaledwie trzy. Dwa ostatnie wyścigi w Walencji już w piątek wyłonią mistrzów europejskiej edycji pucharu. Szansę na tytuł, poza Polakami, ma jeszcze aż siedem ekip, co zapowiada wyjątkowo zaciętą walkę.

W sobotę i niedzielę na krętym i liczącym zaledwie cztery kilometry torze imienia motocyklowego mistrza Ricardo Tormo odbędzie się z kolei światowy finał, w którym zmierzą się najlepsze załogi z europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej edycji pucharu Lamborghini, w tym Polacy. W wyścigach klasy PRO-AM gościnnie wystartuje także były motocyklowy mistrz świata i fabryczny zawodnik Ducati z MotoGP, Włoch Andrea Dovizioso.

61e5c993-e6c6-4581-bcec-64ff7f857072

„Chcemy w Walencji pokazać się z jak najlepszej strony, walczyć o zwycięstwa w obu wyścigach i w całej serii – mówi Teodor Myszkowski. – Od ostatniej rundy minęły blisko dwa miesiące, ale nie tylko testowaliśmy nasze Lamborghini w Walencji, ale także regularnie trenowaliśmy innymi autami na torze w Poznaniu, dlatego jesteśmy w tej chwili w szczytowej formie. Podczas testów przejechałem w Walencji blisko 500 kilometrów i dobrze poznałem tor. To najwolniejszy i najbardziej kręty obiekt w kalendarzu, dlatego będziemy musieli nieco inaczej ustawić auto. Bardzo ważne będą nie tylko treningi i kwalifikacje, ale także sam start do obu wyścigów. Po piątkowym finale europejskiej edycji czeka nas finał światowy. Jeśli tylko odpowiednio ustawimy samochód, chcemy walczyć o zwycięstwa także w tych dwóch wyścigach. Co prawda pierwszy raz zmierzymy się z kierowcami z Azji i Ameryki, dlatego nie wiemy czego się po nich spodziewać, ale jesteśmy zmotywowani do walki. Jako były motocyklowy mistrz Polski jestem także bardzo ciekawy jak poradzi sobie Andrea Dovizioso z MotoGP. Szkoda, że nie zmierzymy się w jednej klasie, ale na pewno będę spoglądał na jego czasy.”

067dd8c0-1eab-40f5-b6dc-39e1939e7bef

„Jedziemy do Walencji aby walczyć o zwycięstwa w dwóch ostatnich wyścigach europejskiego sezonu i awans w klasyfikacji generalnej – dodaje Andrzej Lewandowski. – Mamy tempo, aby liczyć na wygrane, ale stawka będzie bardzo wysoka, więc emocje także będą ogromne. Testowaliśmy w Walencji kilka tygodni temu i mogliśmy dobrze poznać tor. Wiemy na co uważać i co możemy jeszcze poprawić jeśli chodzi o ustawienia samochodu, dlatego będziemy pracować nad tym podczas czwartkowych sesji. Tor jest o tyle specyficzny, że bardzo łatwo utknąć w żwirowym poboczu nawet jeśli wyjedzie się na nie tylko dwoma kołami, dlatego trzeba bardzo uważać i nie popełniać błędów. Bardzo ekscytująco zapowiadają się nie tylko piątkowe wyścigi, ale także finał światowy, dlatego nie możemy już doczekać się wyjazdu.”

740a66a8-83a6-45fc-86cc-7fceed807442

Weekend w Walencji rozpocznie się już w czwartek od treningów wolnych i kwalifikacji. W piątek odbędą się po dwa wyścigi dla każdej z klas; PRO, PRO-AM oraz AM, które tym razem rywalizować będą osobno. Polacy ustawią się na starcie odpowiednio o 10:20 i 15:00. Wyścigi światowego finału klasy AM odbędą się z kolei w sobotę o 12:15 i niedzielę o 9:30.

a5e0c85b-be9c-4842-a6ca-c2a5aa679969

Każdy z wyścigów będzie liczył po 50 minut. Bezpośrednie relacje ze wszystkich dwunastu wyścigów z Walencji oglądać będzie można na żywo w internecie pod adresem http://squadracorse.lamborghini.com/live-streamingoraz na kanale YouTube.com/Lamborghini.

479f5e2e-5610-4840-a752-85e84b858b35

inf.pras.

 

Poprzedni artykułUdany Rallye du Var
Następny artykuł5 godzin Racing Center Łódź

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 runda MP Rallycross od OdcinekSpecjalny

Migawki z 7 rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od OdcinekSpecjalny.

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

Łukasz Zoll podsumowuje jubileuszowy sezon 2021

Łukasz Zoll jadący w klasie SuperNational+2000 w końcowej indywidualnej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Zawodnik Zoll...

NAJPOCZYTNIEJSZE