Nerwowa sobota Litwinowicza w Buxtehude

fot. Jakub Nitka | sobotnie starcie z Nillsem Vollandem

Za nami pierwszy dzień finałowej rundy Mistrzostw Europy Rallycross. Tak jak się spodziewaliśmy łatwo nie będzie. Do tego doszły problemy techniczne i kontakt z kolegą z zespołu.

Dzisiejszy dzień do próba nerwów w zespole Damiana Litwinowicza. Polak startuje w finałowej rundzie jako lider klasyfikacji. Plan jest, aby utrzymać prowadzenie. „Tylko tyle” i jednocześnie „aż tyle”. W rallycrossie może zdarzyć się wszystko. Dzisiaj właśnie pojawiły się problemy techniczne, a później kontakt z młodym Vollandem. Nils zaatakował po zewnętrznej co zakończyło się unieruchomieniem na chwilę obu Audi. Niemiec nie ma już szans na awans na drugą, czy tym bardziej pierwszą pozycję w generalce. Walczy jedynie o dobry wynik w tej rundzie. Z problemów polskiego zawodnika skorzystał Espen Isaksetre, który jako jedyny ma szansę odebrać Damianowi prowadzenie. Norweg po pierwszym dniu jest drugi, a prowadzi jego rodak w Skodzie Fabii – Jens Hvall. Litwinowicz po dzisiejszych przygodach uplasował się na ósmej pozycji.

Zobacz: klasyfikacja ERX3 przed rundą w Niemczech

Jutro dwie kwalifikacje, pół finały oraz finały. Szansa na tytuł jest nadal w zasięgu ręki Damiana Litwinowicza. Jednak niedzielne wyścigi muszą być już bez problemowe w jego wykonaniu.

Trzymamy kciuki.

Harmonogram relacji w Motowizji – niedziela, 20 sierpnia

12:00 – Euro RX3 H4

15:35 – Euro RX3 SF

17:45 – Euro RX1 SF/Euro RX3 F/RX2e F/ Euro RX1 F