OPONEO RALLYCROSS NA ANTENIE MOTOWIZJI!

Motowizja nawiązała współpracę z organizatorami OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Relację z tej serii już od kwietnia będzie można oglądać na antenie Motowizji.

 OPONEO_Rallycross_Motwizja(2)

RALLYROSS W MOTOWIZJI

Rallycross to jedna z najbardziej widowiskowych form motosportu. Każda runda składa się z wielu krótkich wyścigów na torach, gdzie część nitki wyłożona jest asfaltem, a część luźną nawierzchnią.
W rallycrossie cała akcja rozgrywa się na krótkim i kompaktowym obiekcie, dzięki czemu widzowie zgromadzeni na trybunach, jak również przed telewizorami, mogą jednocześnie oglądać pojedynki
w praktycznie każdym miejscu toru. Walka jest niezwykle zacięta, między samochodami bardzo często dochodzi do kontaktów i przepychanek, a to wszystko przy wysokich prędkościach i w widowiskowych poślizgach.

OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie składają się z pięciu różnych grup – od SuperCars, gdzie ścigają się maszyny o mocy sięgającej 600 koni mechanicznych, mogące rozpędzić się do 100 km/h
w niecałe dwie sekundy, do 126p Cup, gdzie kierowcy jeżdżą wiecznie młodymi „Maluchami”. Widzowie mogą więc obserwować różne typy aut oraz bardzo dużą liczbę wyścigów w ciągu rundy. Na liście zgłoszeń do pierwszej rundy pojawiło się aż 88 zawodników.

 OPONEO_Rallycross_Motwizja(3)

Marcin Gagacki, OPONEO Motorsport: – Rallycross to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący i co najważniejsze – najbardziej przyjazny kibicom sport motorowy. Całą akcję można oglądać w jednym miejscu i czasie, co jest po prostu wygodne dla kibiców. Pojedynków na torze jest mnóstwo, więc nikt nie będzie się nudził oglądając relacje z rund OPONEO MPRC. Zapraszam wszystkich do oglądania rallycrossowych zmagań na antenie Motowizji. Na pewno będziemy mocno pracować nad tym, by dostarczyć widzom jak najlepsze widowisko.

OPONEO 2018

W tegorocznym kalendarzu jest siedem rund. Trzy z nich odbywają się na podwarszawskim Autodromie Słomczyn, najbardziej znanym obiekcie rallycrossowym w Polsce. Kolejne trzy będą miały miejsce
w toruńskim Motoparku, a raz zawodnicy udadzą się na Litwę na tor Vilkyciai.

 OPONEO_Rallycross_Motwizja(4)

Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji: – Rallycross to niezwykle widowiskowy i popularny sport. Jestem bardzo dumny, że na naszej antenie będziemy mieli kolejne polskie zawody, na dodatek w randze mistrzostw Polski.

Rallycross dołączy tym samym do wyścigów i rajdów samochodowych oraz wyścigów motocyklowych jako kolejna dziedzina sportu motorowego, która będzie obecna na antenie Motowizji. Będą to kolejne zawody w randze mistrzostw Polski, obok Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, prezentowane na naszej antenie.

Kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie:

07/08.04 – Autodrom Słomczyn

12/13.05 – Motopark Toruń

23/24.06 – Autodrom Słomczyn

28/29.07 – Vilkyciai (Litwa)

01/02.09 – Motopark Toruń

15/16.09 – Autodrom Słomczyn

13/14.10 – Motopark Toruń

 OPONEO_Rallycross_Motwizja

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander 'Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest
Frame by Frame.

www.motowizja.pl

www.facebook.com/motowizja

www.youtube.com/c/motowizjahd

inf.pras.