Orlen 80. Rajd Polski – cztery dni, dziewiętnaście oesów

35
Polski
fot. Orlen 80. Rajd Polski - oficjalny profil Facebook

Włodarze Orlen 80. Rajdu Polski uchylili rąbka tajemnicy odnośnie harmonogramu imprezy i lokalizacji poszczególnych odcinków specjalnych. Wiemy, iż tegoroczna, rajdowa fiesta na Mazurach potrwa cztery dni, zaś stawka rajdu zmierzy się z aż dziewiętnastoma sprawdzianami. Jak wygląda więc szutrowe, czerwcowe menu?

Oficjalny regulamin sportowy FIA stawia sprawę jasno – dokładny harmonogram czy mapy odcinków specjalnych ujrzą światło dzienne dopiero 27 kwietnia, dokładnie dwa miesiące przed startem tegorocznej edycji mazurskiego klasyka. Włodarze rajdu postanowili jednak zdradzić kilka szczegółów, wychodząc na przeciw kibicom, którzy planują już swój wyjazd.

Siódma odsłona najważniejszego, rajdowego czempionatu rozpocznie się w czwartek, 27 czerwca. Załogi najpierw rozgrzeją kości na odcinku testowym, następnie przejadą przez rampę startową, wieczorem zmierzą się ze sobą w równoległej potyczce na superoesie w Mikołajkach. Warto nadmienić, iż podstawowy karnet nie upoważnia do wstępu na Arenę.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

W piątek, 28 czerwca rozegranych zostanie sześć prób sportowych (w dwóch pętlach). Na koniec etapu raz jeszcze zawitamy na Mikołajki Arena. Na sobotę zaplanowano najwięcej, bo aż siedem sprawdzianów. Nie zabraknie też superoesu, tym razem na koniec pierwszej pętli. Standardowo dla WRC, niedzielny etap będzie najkrótszy – cztery odcinki specjalne. Sumarycznie przygotowano dziewiętnaście odcinków specjalny o długości około… trzystu kilometrów. Bez większego zaskoczenia, serwis i meta znajdować się będą w Mikołajkach.

fot. topgift.pl

Zgaduj, zgadula

Co ciekawe, możemy zagrać w klasyczne „zgaduj zgadula”. Co naprawdę ciekawe, kibice otrzymali mapki z zakreślonymi obszarami, na których wytyczone zostaną poszczególne próby sportowe. Mamy tutaj kogoś, kto zamierza zabawić się w rajdowego… detektywa?

27-28 czerwca – link / 29 czerwca – link / 30 czerwca – link

Komplet informacji o Orlen 80. Rajdzie Polski znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!