Pickup od Subaru?!

2323
fot. KDesign AG

W 2022 roku producent japońskich samochodów marki Subaru, wprowadza do sprzedaży nowe samochody w całkiem nowej odsłonie. Nowa linia okraszona będzie symbolem „Subaru Wilderness”. Czy wśród niej będzie nowy pickup?

Od 2022 roku Subaru Forester oraz Subaru Outback markowane będą znakiem Subaru Wilderness. Na pierwszy rzut oka widać, że to auta stworzone do jazdy w ciężkich warunkach. Wyglądają bardziej drapieżnie i dziko, sprawiają wrażenie gotowych na każdy teren. Standardowy symetryczny napęd na wszystkie cztery koła, nie żaden kombinowany ma pozwolić na swobodną jazdę w terenie. 23 centymetrowy prześwit pozwolił na zwiększenie kątów natarcia do 21,2 stopnia i zejścia do 23,6 stopnia. To jedna z najważniejszych zmian w nowych modelach.

fot. KDesign AG

Czy Subaru pójdzie o krok dalej?

Troszeczkę dalej posunęła się Amerykańska firma specjalizująca się  tuningiem samochodów marki Subaru, przedstawiła bardzo śmiały i ciekawy projekt. Jak wiadomo USA pickupem stoją. Jeśli więc Subaru chce się liczyć na tym rynku prędzej czy później po prostu musi wejść w ten segment pojazdów. Prawdopodobnie będzie to przeróbka modelu toyoty. Coś na wzór Toyoty BRZ i Subaru GT86. Tylko w przypadku małego sportowego autka bazą jest konstrukcja typowa dla Subaru. W przypadku pickupa za pewne bazą będzie toyota, a zmiany do barw subaru będą kosmetyczne. Chyba, że nowy pickup spod znaku plejad miałby nieco więcej z Subaru niż tylko grill i napisy na klapie.

Pod maską miałby się znajdować 2,4-litrowy turbodoładowany silnik Boxer FA24 o mocy prawie 300 koni mechanicznych i dodatkowym momencie obrotowym do holowania. Dodając do tego symetryczny napęd na wszystkie cztery koła oraz sporą przestrzeń ładunkową, otrzymujemy auto mogące konkurować z takimi pickupami jak: Toyota Tacoma, Nissan Frontier czy popularny w USA Chevy Colorado.

Czy średniej wielkości pickup Subaru odniósł by sukces, wypełniając lukę w ofercie japońskiego producenta samochodów w klasie półciężarówek?

Subaru w swojej historii ma już przecież nie jednego małego pickupa. To Subaru Baja z 2002 roku, następca modelu BRAT. Auto niezwykle rzadkie na naszych ulicach. Powstało na bazie modelu Outback/Legacy zachowując 5 miejsc w środku.