niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiPiotr Czaja pod skrzydłami Inter Europolu

Piotr Czaja pod skrzydłami Inter Europolu

Świeżo upieczony kartingowy mistrz Włoch 2021 Piotr Czaja przechodzi pod skrzydła ekipy Inter Europol Competition i będzie szkolony do występów w serii samochodowej. Jeden z najbardziej obiecujących polskich kartingowców chce wystartować na torze Le Mans – podaje Polski Karting.

Piotr Czaja kilka tygodni temu sięgnął jako trzeci polski kierowca w historii po Kartingowe Mistrzostwo Włoch. Po Robercie Kubicy i Aleksandrze Bardasie, którzy tryumfowali w mistrzowskich rozgrywkach kartingowych na Półwyspie Apenińskim dwukrotnie w swoich karierach, Czaja jako kolejny Polak wpisał się do annałów włoskiego kartingu. Zwyciężył w rywalizacji kategorii Junior Rok i zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł. W Polsce dwukrotnie był wicemistrzem kraju, skończył również na drugiej pozycji rywalizację w obu najpopularniejszych pucharach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge. Był także w ścisłej czołówce międzynarodowej imprezy Rotax International Trophy ,w której startują kierowcy z całego świata. W 2019 roku zajął drugie miejsce w tych rozgrywkach, które odbyły się na torze Le Mans.

O młodziutkim zawodniku z Warszawy zrobiło się głośno, gdy otrzymał zaproszenie do jazdy w barwach Sauber Karting Team, jako kierowca programu PKN Orlen. Po zaangażowaniu Orlenu w karierę Roberta Kubicy i podjęciu współpracy z Alfa Romeo Racing, którego właścicielem jest Sauber Motorsport, podjęto decyzje o budowaniu polskiej akademii kartingowej opartej na szwajcarskiej ekipie. Piotr Czaja był drugim zawodnikiem z Polski pod skrzydłami Sauber Motorsport, po Oliwierze Pyłce, z którym wespół startowali w mistrzostwach Europy i innych prestiżowych imprezach. Po kilku miesiącach występów w Sauberze Piotr opuścił szwajcarską ekipę i wystartował w klasie juniorskiej, w której niezwykle szybko się odnalazł i chwilę później zdobył tytuł mistrza Włoch.

Teraz rozpocznie współpracę z Inter Europol Competition, z którym ma nadzieję na występy w seriach samochodowych. Piotr może być kierowcą perspektywicznym polskiego teamu. Jest plan, by przyszłości testował bolid formuły 4 i LMP3.

Piotr Czaja w symulatorze samochodu LMP3.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Loeb rekordzistą Rajdu Monte-Carlo!

Pierwsza runda jubileuszowego, pięćdziesiątego sezonu WRC już za nami! Zwycięzcą alpejskiego klasyka okazał się dziewięciokrotny triumfator mistrzostw...

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

NAJPOCZYTNIEJSZE