Przypadkowo potwierdzono kolejnego kierowcę GR Yarisa Rally2?

156
Solans
fot. Rally México Experience / DRS - oficjalny profil Facebook

Wygląda na to, iż przypadkowo ogłoszono właśnie personalia trzeciego kierowcy, który zasiądzie za sterami Toyoty GR Yaris Rally2 podczas Rajdu Monte-Carlo. Wszystkiemu winien jest… wyciek projektu malowania. Cóż, plotki znów się potwierdzają!

Jeśli uwierzymy plikom, które dodano na facebookowy profil Rally México Experience DRS, trzecim kierowcą GR Yarisa Rally2 podczas zbliżającego się Rajdu Monte-Carlo będzie… Jan Solans! Tym samym potwierdziłyby się dotychczasowe plotki, które łączyły tego zawodnika z transferem pod skrzydła Toyoty. Skąd ten domysł? Na wspomnianym profilu opublikowano bowiem… projekt oklejenia, który Hiszpan ma wykorzystać podczas pierwszej rundy WRC.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Jan Solans (brat Nila Solansa, którego kojarzymy głównie z czempionatu ERC) zaliczył w 2023 roku dziesięć, oficjalnych startów, ale nie wyjechał poza granice ojczyzny. 25-latek wywalczył brąz Spain Rally Superchampionship, wygrywając jedną rundę (Rallye Sierra Morena). Przez większą część roku związany był z oficjalną, hiszpańską ekipą Hyundaia. Największym sukcesem Jana jest złoto juniorskich Mistrzostw Świata zdobyte w 2019.

Oczywiście, wciąż nie są to potwierdzone informacje i nie należy traktować ich za pewnik. Wszystkiego dowiemy się pewnie w przeciągu kilku najbliższych dni. Na górskich wirażach Monte-Carlo mają pojawić się przynajmniej cztery GR Yarisy w specyfikacji Rally2. Jeżeli uwierzymy plotkom, spore szanse na współpracę z Toyotą ma jeszcze Stephan Lefebvre. Wcześniej potwierdzono już, iż za stery Yarisa wsiądą Bryan Bouffier oraz Fin, Sami Pajari.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.