Oficjalnie: Sami Pajari wsiada do GR Yarisa Rally2

178
Pajari
fot. wrc.com

Na mapie przyszłorocznej kampanii WRC wypełniają się kolejne, białe plamy. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Fin Sami Pajari przesiądzie się do najnowszej Toyoty GR Yaris Rally2, za obsługę której odpowiadać będzie stajnia Printsport Racing. Pajari oraz pilotująca go Enni Malkonen wystartują w Rajdzie Monte-Carlo.

Ekosystem Rajdowych Mistrzostw Świata po raz kolejny udowodnił, iż to co podano nieco wcześniej jako plotkę, po kilkunastu dniach staje się oficjalnym komunikatem prasowym. Podobnie stało się i tym razem. Po zakończeniu współpracy z Toksportem, Fin Sami Pajari przesiądzie się do najnowszej broni Gazoo Racing – Toyoty GR Yaris w specyfikacji Rally2. Tym samym juniorski mistrz świata sezonu 2021 jest drugim zawodnikiem, który dostąpi zaszczytu dziewiczego sprawdzenia nowej maszyny w WRC. Pierwszym był Bryan Bouffier. Wiemy jednak, iż Francuz zaliczy pojedynczy, gościnny start dzięki wsparcie ERACE WRT.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

W sezonie 2024 Toyota nie będzie wystawiać swojego samochodu poprzez „fabrykę”. Auta trafią do prywatnych stajni. Egzemplarz Pajariego i Malkonen obsługiwać będą mechanicy Printsport Racing – stajni rajdowej zlokalizowanej w Jyvaskyli. W tej miejscowości znajduje się również… główna siedziba Toyota Gazoo Racing World Rally Team. Cóż za przypadek!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.