Rajd Safari: kara za post na Instagramie

Safari
fot. WRC - oficjalny profil Facebook

Choć Rajd Safari oficjalnie nie wystartował, w sędziowskim „kajeciku” pojawiła się już pierwsza reprymenda. Oliver Solberg został dziś ukarany na niewłaściwy post na… Instagramie. Feralny film został oczywiście natychmiastowo usunięty.

Włodarzy trzeciej odsłony Rajdowych Mistrzostw Świata 2024 zaintrygował film dodany na oficjalne konto Instagram Olivera Solberga. Materiał (który w chwili publikacji artykułu nie jest już dostępny) prezentował scenę, w której osoba prowadząca auto podczas zapoznania z trasą korzystała z telefonu, nagrywając otoczenie. Sędziowie wezwali więc zawodnika na oficjalne przesłuchanie, zapraszając również przedstawicieli Toksportu, stajni obsługującej auto Olivera. Na spotkaniu pojawił się też Liam Johnson, odpowiedzialny za PR zawodnika.

Zobacz też: 72. WRC Rajd Safari – zapowiedź, harmonogram, transmisja

Obóz Szweda zapewnił sędziów, iż materiał zarejestrowano w innym samochodzie, a Oliver nie jest autorem nagrania. Ci jednak stwierdzili, iż publikacja na oficjalnym profilu Solberga daje niewłaściwy przykład kibicom i obserwatorom WRC. Podkreślono, iż podobne materiały stoją w sprzeczności z działaniami FIA i promotorami WRC, mającymi wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Na Solberga nałożono grzywnę w wysokości 2000 euro, którą zawieszono do momentu popełnienia podobnego wykroczenia przez kierowcę/jego zespół.

Dokument informujący o karze dla zawodnika Monster Energy znajdziecie na stronie rajdu.

Lwy, żyrafy, antylopy czy… zajączek

Choć tegoroczna edycja kenijskiego maratonu ruszy dopiero w czwartek, otrzymaliśmy już mały przedsmak nadchodzącej batalii. Poranny odcinek testowy „Loldia” padł łupem Kalle Rovanpery, który o grubość lakieru pokonał napędzonego Thierrego Neuville’a. Spoglądając w kalendarz, Rajd Safari pokryje się z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Wygląda więc na to, iż do wielkanocnego zajączką dołączą słonie, lwy i żyrafy, zaś święconkę pokryje gęsty pył. Życzymy więc tego, aby świątecznemu dzieleniu się jajkiem towarzyszyły rajdowe emocje!

Przeczytaj również: Polski klimat sawanny. Genialne malowanie na Rajd Safari

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o 72. odsłonie Rajdu Safari znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!